B l a n s k o - Fotbalisté A mužstva FK Blansko si posezónní program tradičně zpestřili účastí na halovém turnaji - Memoriálu Dana Němce, jehož 16. ročník se opět konal v hale TJ ČKD Blansko. Oproti předchozím rokům však na zbrusu novém povrchu, který si účastníci turnaje velmi pochvalovali.
Podobně jako minulý ročník byl Memoriál rozložen do dvou dnů a tak se sestava Blanska v jeho průběhu měnila. Do turnaje zasáhli tito hráči: Macháč, Němec - Buchta, Horáček, Gromský, Müller, Maška - Pospíšil, Pokorný, Hepp, Presl, Hansl, Trtílek. Zápasy se hrály 2x 8 minut hrubého času.

V základní skupině se Blansku příliš nedařilo. V pátečním utkání nejprve prohrálo s Bořitovem 0:2. V sestavě soupeře pod taktovkou bývalého předsedy FK Blansko Aloise Ťoupka se představila jména jako Libor Němec, Radek Bezděk, Jan Doležel, Michal Kugler mladší či brankář Martin Sehnal.

Sobotní program Blanenští zahájili vítezstvím 3:2 nad polským celkem KK Konfeks Legnica. V utkání svěřenci kouče Hajského prohrávali již 0:2, díky dvěma trefám Martina Pokorného a jedné z pokutového kopu v podání Ladislava Hansla nakonec zvítězili.

Třetí utkání ve skupině Blansko nastoupilo proti Ráječku. V bojovném utkání branka nepadla, divákům tak nejvíce zatrnulo při střetu blanenského Jana Trtílka s brankářem Olympie Jindřichem Bednářem. Naštěstí se tento souboj obešel bez zranění.

Poslední zápas ve skupině proti Rájci-Jestřebí, v jehož sestavě nechyběl ani bývalý blanenský kapitán Radim Farník, či hráč druholigového Třince Jaroslav Málek, se odvíjel v podobném duchu jako proti Ráječku. Soupeři se bohužel ke smůle Blanenských podařilo v poslední minutě procedit míč za Macháče a mohl tak slavit postup do semifinále. Na Blansko zbyl pouze boj o konečné 5. místo. Ten svěřenci Jiřího Hajského zvládli, když zdolali družební rakouský celek Mürzzuschlag 3:0.

Letoční Memoriál Dana Němce pak ovládl výběr top fotbalistů okresu Blansko, hrající jako Zrcadlo Team. V jeho sestavě figurovala jména jako Aleš Slanina, Tomáš Kleveta, David Bednář, Jiří Vorlický, Jakub Šplíchal, Petr Crhák, Ondřej Španěl, Vlastimil Bárta, či současný nejlepší střelec okresního přeboru Marek Pernica. Shodou okolností všichni tito hráči v minulosti oblékli dres FK Blansko. Ve finálovém utkání zdolali svěřenci Antonína Juřici Sokol Bořitov 5:2.

Výsledky Memoriálu Dana Němce:
FK Blansko - Bořitov 0:2 (branky: Fojt, Bezděk), Ráječko - Rájec-Jestřebí 1:1 (V. Sehnal - Málek), Zrcadlo Team - Černá Hora 6:1 (Pernica, Bárta 2, Kleveta, Vorlický - Koupý), Mürzzuschlag - MS Brno 3:2 (vlastní 2, Kličevič - Macík, Vejmělek), Konfeks Legnica - FK Blansko 2:3 (Halocha 2 - Pokorný 2, Hansl), Bořitov - Ráječko 2:1 (Doležel, vlastní - Žurek), Wodociagi Legnica - Zrcadlo Team 1:5 (Dominiak - Pernica, Bárta 2, vlastní), Černá Hora - Mürzzuschlag 1:1 (Mazal - Hausch), Rájec-Jestřebí - Konfeks Legnica 2:0 (Málek, Štrof), Ráječko - FK Blansko 0:0, MS Brno - Wodociagi Legnica 0:1 (Dutkousic), Mürzzuschlag - Zrcadlo Team 1:3 (Krizmanic - Šplíchal, Pernica, Španěl), Konfeks Legnica - Bořitov 0:1 (Němec), FK Blansko - Rájec-Jestřebí 0:1 (Málek), Wodociagi Legnica - Černá Hora 2:1 (Kusodski 2 - Honsnejman), Zrcadlo Team - MS Brno 6:0 (Španěl 2, Bárta, Bednář, Kleveta, Crhák), Ráječko - Konfeks Legnica 1:2 (Žurek - Szymaniuk 2), Rájec-Jestřebí - Bořitov 1:1 (Farník - Doležel), Mürzzuschlag - Wodociagi Legnica 0:2 (Kusodski 2), MS Brno - Černá Hora 2:1 (Černý, Macík - Širůček).

Semifinále:
Zrcadlo Team - Rájec-Jestřebí 2:1 (Pernica, Kleveta - Málek)
Bořitov - Wodocniagi Legnica 1:0 (Němec)

Utkání o 5. místo:
FK Blansko - Mürzzuschlag 3:0 (Pokorný 2, Gromský)

Utkání o 3. místo:
Rájec-Jestřebí - Wodociagi Legnica 2:1 (Málek 2 - Kusodski).

Finále:
Zrcadlo Team - Bořitov 5:2 (Bednář 2, Kleveta, Bárta, Španěl - Němec, Klimeš)

Nejlepší střelci: 6 - Vlastimil Bárta, Marek Pernica (oba Zrcadlo Team), Jaroslav Málek (FK MKZ Rájec-Jestřebí)
Nejlepší hráč: Jaroslav Málek (FK MKZ Rájec-Jestřebí)
Nejlepší brankář: Aleš Slanina (Zrcadlo Team)

Fotogalerie: http://www.fkblansko.cz/fotogalerie...