L í š e ň - Vysokým vítězstvím 4:0 zakončili účinkování na zimním turnaji v Líšni fotbalisté FK APOS Blansko. Do sítě Rousínova se postupně trefili Starý, Farník, Beneš a Nečas.

přátelské utkání , 27. února 2010, Tatran Rousínov - FK Blansko

Tatran Rousínov

Branky: 17. Starý, 47. Kleveta, 75. Beneš, 76. Nečas

Švéda - Kalouda, Píšek, Hartl, Rychlík, Sedláček, Kupčík, Ošlejšek, Žoček, Svoboda, Fiala Střídali: Slovák, Hanus, Sehnal Trenér: Pavel Svoboda

Vážan (85. Juran) - Zich, Klimeš, Cupal, Šíp - Starý, Nečas, Němec (53. T. Janíček), Beneš - Kleveta - Pernica (65. Bezděk) Trenér: Roman Šindelka

Utkání nabídlo divákům konfrontaci dvou týmů, které se budou na jaře snažit udržet divizní příslušnost. V brance Blanska nastoupil od úvodních minut 29letý Daniel Vážan, který je kmenovým hráčem 1. FC Brno a naposledy působil v dresu Tatranu Kohoutovic.

Hned v 10. min. se Vážan uvedl skvělým zákrokem. Po rohovém kopu hlavičkoval neobsazený hráč Rousínova na malém vápně, blanenský brankář se bleskurychle položil na zem a vyrazil míč na roh. Naše mužstvo se snažilo rozebrat Rousínov akcemi po křídlech. To se dařilo zejména aktivnímu Michalu Benešovi, který několikrát zamotal hlavu nejednomu obránci.
A právě Beneš se výraznou měrou podílel na první brance v 17. min., kdy drze přešel přes tři protihráče, přesným centrem našel na zadní tyči Starého, který pohodlně doklepl míč do branky - 0:1. S chutí hrající Beneš mohl skórovat ve 37. min.
po rohovém kopu Farníka, jeho střela skončila vedle. Rousínov se pokoušel přelstít blanenskou obranu přihrávkami za ni, ve většině případů však snažení jeho hráčů utnul odmávaný ofsajd.

Po změně stran Blansko z první podařené akce skórovalo. Po spolupráci Pernici a Němce druhý jmenovaný odcentroval zprava a Farník střelou k levé tyči nedal Švédovi šanci - 0:2. Zaslouženou výhru zpečetilo naše mužstvo v závěru utkání.
V 75. min. vhazoval na pravé straně aut Zich, Bezděk a Starý vyhráli klíčové osobní souboje, Farník následně posunul míč na rozběhnutého Bezděka, který po průniku pravou stranou našel centrem na zadní tyči zcela volného Beneše a ten napálil míč do branky - 0:3. Výborný výkon pak střelec třetí branky korunoval za další minutu, když po jeho přesném vysunutí skóroval podél zkoprnělého Švédy k levé vzdálenější tyči Nečas - 0:4.

Další výsledky závěrečného 7. kola:

ČAFC Židenice - FC Dosta Bystrc 1:3 (0:1)
Branky: Jedlička - Veselovský, Veselý, Moučka

SK Líšeň - 1. FC Brno B 0:0

SK Rostex Vyškov - Palavan Bavory 3:1 (2:0)
Branky: Kollár, Hirsch, Kropáček z pen. - Pokorný

Nejlepší střelci:
5 - Oprchal (Líšeň)
4 - Veselý (Bystrc)
3 - Šťourač, Pacák (oba Brno B), Klimeš (Rousínov), Veselovský, Moučka (oba Bystrc), Kropáček (Vyškov), Polák (Židenice)

Střelci FK APOS:
2 - Farník, Sehnal