B l a n s k o - Jen necelé dva týdny byli bez hlavního trenéra fotbalisté A týmu FK Blansko. Po odchodu Michala Kuglera do Rosic povede šestý celek divize D zkušený kouč Zbyněk Zbořil z Drnovic, který již v našem klubu působil v podzimní části sezóny 2009/10.
Zbyněk Zbořil v divizi trénoval rezervu Drnovic, Vyškov, Morkovice, Velké Meziříčí a také Blansko, které vedl na podzim roku 2009 po sestupu z Moravskoslezské fotbalové ligy. V třetí nejvyšší soutěži pak úspěšně působil na lavičce Bystrce a Líšně. Jeho zatím poslední trenérskou štací bylo roční působení v klubu TJ Svitavy, které v sezóně 2012/13 dovedl k 5. místu
v divizi C a na podzim sezóny následující pak jeho svěřenci tabulkové umístění ještě o jednu příčku vylepšili. Byl u toho tehdy i současný obránce A mužstva Jakub Šplíchal. Kromě něho vedl trenér Zbořil při svém prvním působení v Blansku také Petra Šípa a Jana Nečase.

Dvaačtyřicetiletý trenér se do klubu vrací přesně po šesti letech. „V minulém týdnu jsem řešil několik nabídek, ale angažmá
v Blansku se upeklo hodně rychle. Byl jsem trenérsky v zápřahu přes 20 let a po angažmá v ambiciózních Svitavách, které
ve finále nedopadlo nejlépe, jsem si dal plánované trenérské volno. Ve fotbale jsem zůstal, ale v jiné pozici, v jiných projektech. Přiznám se, že už mi trénování chybělo, tak jsem pomáhal v Drnovicích a když teď přišla nabídka z Blanska, tak nebylo co řešit,“ objasnil Zbyněk Zbořil.

A co od svého působení na lavičce šestého celku divize D očekává? „O mě se ví, že jsem životní optimista a mám ty největší očekávání. Ale vážně, je tady na co navazovat. Kluci měli úspěšný podzim, chodili lidi, tak je musíme na stadionu udržet.
V první fázi budu mužstvo sledovat, poznávat hráče a budu chtít hrát ten svůj fotbal. Je zde trošku problém s podmínkami
na trénink v zimě, ale s tím se musíme nějak srovnat,“ poznamenal nový trenér FK Blansko.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo trenéra Zbořila do Blanska přivést. Jde o zkušeného kouče, který má za sebou angažmá
v třetiligových i divizních týmech. V Blansku již v minulosti trénoval a nejde tedy do úplně neznámého prostředí, což je pozitivní. Pevně věřím, že se mu podaří navázat na naše podzimní výsledky a mužstvo bude pod jeho vedením pokračovat
v herním progresu. Stále platí, že chceme především dělat radost našim věrným divákům při domácích zápasech, ve kterých jsme měli jasně nejvyšší návštěvnost, což mne velmi těší,“ doplnil k příchodu nového trenéra předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha.

„V poslední letech docházelo velmi často ke změnám na trenérském postu. Z tohoto důvodu jsem spokojený, že Zbyněk Zbořil přijal naši nabídku. Chceme totiž spolupracovat na dlouhodobé bázi. Jsem přesvědčený, že posune v kariéře mladé hráči, kterým umí velmi dobře naslouchat a komunikovat s nimi. Přeji mu hodně štěstí a trpělivosti především v zimní přípravě, která je v Blansku trošku náročnější, ale to už se brzy změní,“ uzavřel za klub místopředseda Miloš Vašák.