P r a h a / B l a n s k o - Důležité! Od 1. 1. 2016 do 28. 2. 2016 probíhá řádný termín pro prodloužení členství ve FAČR pro rok 2016. Ke dni 16. 2. 2016 evidujeme pouze cca 100 tisíc členů, kteří mají členství řádně prodloužené, a to z celkového počtu 324 948 členů k prosinci 2015. Ostatní mají čas pouze do 28. 2. 2016, aby tak provedli v řádném termínu.
Datum 28. 2. 2016 je důležité i pro Vaše kluby. Přijaté příspěvky budou zpětně rozděleny mezi fotbalové kluby dle nového klíče schváleného na Valné hromadě uvedeného na www.fotbal.cz. Dotace se týkají pouze klubů hrajících krajské a okresní soutěže a klubů, jejichž družstva hrají pouze mládežnické soutěže. Celková částka, která bude nazpět vrácena do fotbalových klubů bude ve výši 80% všech přijatých členských příspěvků. Dále pak kluby obdrží podíl ze státní finanční dotace ve výši 25 milionů korun, která bude dělena dle tohoto klíče:

- 10 milionů Kč na hráče mladší a včetně 18 let

- 15 milionů Kč na hráče starší 18 let

Přerozdělování ve prospěch Vašeho klubu proběhne dle počtu Vašich hráčů v jednotlivých věkových kategoriích, kteří mají ke dni 28. února 2016 řádně prodloužené své členství ve FAČR.
Za hráče, kteří do tohoto dne nebudou mít své členství řádně prodloužené, klub podíl dotace ve výši 25 mil. Kč ani podíl dotace ve výši 80% z členských příspěvků neobdrží! Aktuální stav členství u jednotlivých hráčů FAČR je možné sledovat na is.fotbal.cz. Platné členství pro rok 2016 ukazuje zelené označení u jména hráče v databázi, kterou lze nalézt na uvedené adrese.

Podmínkou pro obdržení podílu dotace na hráče ze členství je start alespoň v jednom soutěžním utkání podzimní části sezóny 2015/16. Monitoring startu hráčů bude zabezpečen prostřednictvím informačního systému FAČR. Vypočtený podíl finančních zdrojů bude připsán na klubový podúčet zřízený v IS FAČR, ze kterého budou hrazeny náklady spojené se starty klubu v soutěžích.

V loňském roce byla zpětně mezi kluby rozdělena částka přesahující 53 milionů korun. Což při přepočítání na jednotlivé členy a kluby znamenalo, že fotbalový klub obdržel 217 Kč za každého svého člena, který v řádném termínu prodloužil své členství ve FAČR.

Bližší informace o obnově členství naleznete na clenstvi.fotbal.cz a is.fotbal.cz