2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Nepovedené utkání odehráli v rámci 7. kola Moravskoslezské ligy fotbalisté A týmu FK Blansko. Na domácím trávníku podlehli svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila ostravskému celku FC Odra Petřkovice poměrem 1:5, přestože hráli více než poločas v početní výhodě.

7. kolo , 17. září 2016, FK Blansko - FC ODRA Petřkovice

1:5

FC ODRA Petřkovice

Poločas: 1:2
Branky: 39. Chloupek - 28. vlastní (Píšek), 45. Ptáček, 66. a 88. Puškáč, 90. Václavík
ŽK: 13. Kučera - 13. Burian, 84. Baranek
ČK: 40. Burian (Petřkovice, po 2. ŽK)
Diváků: 268
Rozhodčí: Tomáš Klíma - Gabriela Hanáková, Jiří Kozubík
Delegát: Stanislav Kaláb
Hrací doba: 45+1 ; 45+1

Floder - Koláček (C), Píšek, Müller, D. Pospíšil - Kratochvíl (46. Kolařík), Kučera - Chloupek, Koudelka, Duda (57. Minx) - Kutal (70. Motyčka)
Náhradníci: Kolařík, Gromský, Motyčka, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Buček – Sporysz, Honiš, Staněk (C), Hrdlička – Burian – Neumann (84. Václavík), Baranek, Levčík (69. Špavelko), Halaška – Ptáček (61. Puškáč)
Náhradníci: Puškáč, Kašický, Václavík, Kučera, Špavelko, Chvěja
Trenér: Roman Hulva

V 7. kole do Blanska zavítaly Petřkovice. Došlo tak na konfrontaci vítězů uplynulých ročníků divize D a E. A v ní si od úvodních minut lépe vedli hosté. Už v 11. min. dorazil za Floderova záda Halaškovu střílenou přihrávku Ptáček, hostující útočník se však nacházel v ofsajdu. Bývalý hráč Zbrojovky či Opavy Milan Halaška byl velmi aktivní a ve 28. min. se dočkal šťastné odměny, když míč po jeho centru umístil do vlastní branky STANISLAV PÍŠEK - 0:1.

Blansko se nadechlo k odpovědi ve 39. minutě. Novic v domácí sestavě Jakub Kučera precizním pasem oslovil LUBOŠE CHLOUPKA, který mazácky přeloboval brankáře Bučka - 1:1. O další minutu později přišla pro hosty další komplikace. Po zákroku na Kratochvíla obdržel druhou žlutou kartu Burian a putoval předčasně do sprch. Po prvním poločase však přeci jen odcházeli hosté do kabin spokojeni. V poslední minutě se po rohovém prosadil JAKUB PTÁČEK - 1:2.

Do druhého poločasu nahradil v domácí sestavě Kratochvíla Kolařík. Blansko v početní výhodě toužilo vyrovnat. V 53. min. si brankář Buček poradil se zakončením D. Pospíšila. O deset minu později na něj nevyzrál ani Koudelka. Hosté v útočné fázi působili mnohem jistěji. Trenéru Hulvovi navíc skvěle vyšlo střídání, když místo Ptáčka poslal v 61. min. na hřiště DAVIDA PUŠKÁČE. Ten již za pět minut dostal v pokutovém území příliš mnoho volného prostoru, čehož dokázal využít - 1:3.

Snaha domácích o korekci výsledku se postupně měnila v křeč a ani v koncovce se svěřencům trenéra Zbořila nedařilo, jako to dokumentovala střela Chloupka v 84. minutě. O tři minuty později přidal po Halaškově průniku druhou branku v zápase DAVID PUŠKÁČ - 1:4. Dílo zkázy z pohledu domácích pak v poslední minutě dokonal obloučkem přes Flodera další střídající hráč MARTIN VÁCLAVÍK - 1:5. Blansko si tak připsalo nejvyšší porážku v rámci svého působení v Moravskoslezské lize. V tabulce mu patří 14. místo.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Odra Petřkovice 1:5 (1:2)

Záznam z utkání

Další výsledky 7. kola Moravskoslezské ligy:

Kroměříž - Uničov 1:2 (0:2), Sigma Olomouc B - Otrokovice 3:0 (0:0), Hulín - Zlín B 2:1 (1:0), Líšeň - Vyškov 0:1 (0:1), Hlučín - 1. HFK Olomouc 1:1 (0:1), Mohelnice - Třebíč 3:0 (0:0), Velké Meziříčí - Slovácko B 3:0 (1:0)