2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si připsali první jarní vítězství. Po čtyřech předchozích remízách porazili svěřenci trenéra Zbořila ve 25. kole Otrokovice díky výbornému prvnímu poločasu 4:0. Mezi střelce se zapsali Ladislav Hanuš, Lukáš Koláček, Jindřich Stehlík a jednu branku si hosté vstřelili sami.

25. kolo , 13. května 2017, FK Blansko - FC Viktoria Otrokovice

4:0

FC Viktoria Otrokovice

Poločas: 4:0
Branky: 9. Hanuš, 22. Koláček, 33. vlastní (Georges), 39. Stehlík
ŽK: 12. Chloupek, 54. Kolařík, 63. Stehlík, 82. Floder - 68. Kurtin, 75. Hradil, 77. Juráň
Fauly: 13:14

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Hanuš (58. Kratochvíl) - Chloupek (67. Minx), Kučera, Kolařík, Duda - Stehlík (71. Trtílek)
Náhradníci: Juran - Feik, Kratochvíl, Trtílek, Buchta, Šmerda, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil

Balážik - Zábojník (79. Lapčík), Georges, Dekleva, Mlýnek - Hradil, Němec (46. Ferko), Mazouch, Nzembi - Kurtin, Vavruša (C) (46. Juráň)
Náhradníci: Hrnčiřík - Juráň, Lapčík, Ferko, Isaaka
Trenér: Marek Sedlák

Blansko chtělo proti Otrokovicím navázat na zlepšené výkony z posledního období a ke čtyřem remízám v řadě přidat před domácími diváky tříbodový zisk. Tento záměr začalo realizovat již po devíti minutách hry. Po nepřesné rozehrávce brankáře Balážika se míče zmocnil Kučera, jeho přihrávku zblokoval Mlýnek ovšem pouze před LADISLAVA HANUŠE, který bombou z 25 metrů otevřel skóre - 1:0.

Ve 21. min. byl faulován Stehlík. Kučera rozehrál následnou standardku na Kolaříka, který poslal centr na zadní tyč, kde ho uklidil do branky kapitán LUKÁŠ KOLÁČEK - 2:0. Hosté mohli snížit ve 26. min, ale po centru Kurtina a střele z voleje Hradila se vyznamenal domácí brankář Floder. Z protiútoku pak zahrozil Stehlík, který po vlastní zblokované střele přihrál Kolaříkovi, který v pádu branku těsně minul.

Ve 33. min. našel Hanuš na pravé straně Chloupka a jeho přízemní centr si ve vápně srazil do vlastní branky obránce MBAINGAR HOUSSEINI GEORGES - 3:0. Nejlepší poločas Blanska v Moravskoslezské lize včetně sezóny 2008/09 završili domácí ve 39. min., kdy hrubky Deklevy využil Kučera, po jehož precizní přihrávce se střelou z hranice velkého vápna prosadil JINDŘICH STEHLÍK - 4:0.

Ve druhém poločase bylo místo branek k vidění hned šest žlutých karet, po třech na obou stranách. V 74. min. navíc musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy domácí záložník Kolařík. Z následného přímého kopu orazítkoval Mazouch tyčku. Na druhé straně o dvě minuty později po trestném kopu Kratochvíla míč vytáhl nad břevno brankář Balážik. V 81. min. si při souboji pohmoždil koleno Gromský a protože mu jeho zdravotní stav nedovolil pokračovat ve hře a Blanenští již naplnili kvótu tří střídání, museli dohrávat v devíti hráčích.

Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch. V 84. min. k němu měl nejblíže Juráň, který po rohovém kopu Mazoucha zamířil z malého vápna nad branku. A protože v závěru svůj cíl nenašly ani střely Hradila, Kurtina a Nzembi, skončilo utkání vítězstvím Blanska 4:0.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Viktoria Otrokovice 4:0 (4:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 25. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Kroměříž - 1. HFK Olomouc 2:0 (1:0), Mohelnice - Slovácko B 2:1 (0:1), Hlučín - Vyškov 3:1 (2:1), Líšeň - Sigma Olomouc B 2:0 (0:0), Uničov - Petřkovice 4:0 (3:0), Velké Meziříčí - Hulín 2:2 (0:1), Třebíč - Zlín B 2:2 (1:0)