B l a n s k o - Další zápas o pomyslných šest bodů čeká v sobotu fotbalisty FK APOS Blansko. Svěřenci trenéra Šindelky se tentokrát představí na půdě 8. týmu tabulky FS Napajedel.
Z posledních šesti utkání vytěžil soupeř 13 bodů, série bez porážky utnuly až vedoucí Šardice, které štiku jara na domácí půdě porazily 1:0. „Napajedla patří k nejlepším týmům v jarní části divize. Je vidět, že přes zimní přestávku udělaly pro záchranu maximum, což potvrzují dobrými výsledky. Sílu mají v přechodu do útoku, kde jsou nebezpeční oba krajní záložníci,“ upozorňuje trenér Roman Šindelka.

Blanenský lodivod bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. Jedinou nepříjemností je zranění Jana Cupala. „Honza se zranil v nedělním utkání B týmu proti Vavřinci. Má problémy s kotníkem a vypadá to, že léčba potrvá delší dobu. Naopak se uzdravil Petr Šíp, se kterým počítám do základní sestavy.“

V dobrém světle se proti Rosicím předvedl záložník Jan Nečas, po jehož trefě Blanenští nakonec urvali bod. „Honza hru dobře rozhýbal, což jsem po něm chtěl. Určitě si řekl svým výkonem o místo v základní sestavě. Zda tomu tak bude ale teď prozrazovat nebudu,“ doplnil Roman Šindelka.

A s jakým taktickým plánem odjíždí do Napajedel blanenští fotbalisté? „Jako již tradičně budeme spoléhat na dobrý kolektivní výkon celého týmu. Věřím, že se dokážeme prosadit z nějakého brejku a uhrajeme dobrý výsledek. Vzhledem k situaci v tabulce má každý bod velkou cenu, což na hřišti soupeře platí dvojnásob. Osobně jsem počítal s tím, že v domácím dvojutkání alespoň jednou vyhrajeme a budeme moci dát větší prostor i náhradníkům. Stále však nemáme nic jistého, takže si nemůžeme dovolit nikoho šetřit,“ je si vědom trenér Šindelka.

Sobotní utkání FS Napajedla - FK APOS Blansko začíná stejně jako další tři zápasy 26. kola v 16:30.

Program 26. kola divize D:
sobota 15. 5.
16:30: Viktoria Otrokovice - Pelhřimov
16:30: Rousínov - Šardice
16:30: Napajedla - Blansko
16:30: Žďár n.Sázavou - Boskovice

neděle 16. 5.
10:15: 1. FC Slovácko B - Uherský Brod
16:30: Konice - Velké Meziříčí
16:30: Vyškov - HFK Třebíč

FS Napajedla v minulém kole:
25. kolo divize D