B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko na domácím trávníku znovu remizovali. Tentokrát v rámci 13. kola se Ždírcem na Doubravou 1:1. Hosty poslal do vedení utěšenou střelou Pavel Klimeš. Domácí v 77. min. neproměnili Trtílkem pokutový kop. Konečnou dělbu bodů tak zařídil svoji první trefou za A tým obránce Tomáš Feik.

13. kolo , 28. října 2017, FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravu

Tatran Ždírec nad Doubravu

Branky: 79. Feik - 69. P. Klimeš, v 77. Trtílek (Blansko) neproměnil pokutový kop nařízený za úmyslnou hru rukou v pokutovém území
ŽK: Feik, Pšikal, Kratochvíl - Štukhejl, Michalec, Dvořák, Najman
ČK: 81. Najman (Ždírec nad Doubravou po 2. ŽK - bezohledné vražení hrudníkem do soupeře v přerušené hře)
Rozhodčí: Jahoda - Nápravník, Zaplatilová
Delegát: Kordula
Hrací doba: 45+0; 45+0

Záleský - Feik, Šplíchal (C), Imramovský, Škrabal - Závodný - Chloupek (81. M. Šmerda), Kratochvíl, Pšikal, D. Šmerda (86. Hladký) - Trtílek
Náhradníci: Veselý - R. Němec, Hladký, M. Šmerda, Bokůvka
Trenér: Martin Maša

Bartaloš - Dvořák, Michalec, Kučera, Jan Málek - K. Štukhejl (C) - P. Klimeš, Jiroutek, Novotný (82. Pátek), Najman - Tlapák
Náhradníci: Radim Fousek - L. Dočekal, Martin Slavík ml., Kolouch, Pátek, Martin Slavík st.
Trenér: Martin Slavík st.

Veškeré nejpodstatnější fragmenty utkání, v němž fotbalisté FK Blansko na domácím trávníku znovu nedokázali naplno bodovat, se odehrály v závěrečných dvaceti minutách hry. Skóre otevřeli hosté, když se v 69. min. do míče opřel z 25 metrů PAVEL KLIMEŠ a utěšenou střelou překonal brankáře Záleského - 0:1.

Domácí měli jedinečnou šanci vyrovnat v 77. min., když po centru D. Šmerdy rozhodčí Jahoda nařídil za úmyslnou hru rukou v pokutovém území v podání hostujícího Jana Málka pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Jan Trtílek, střelu, směřující do levé spodní poloviny branky, dokázal brankář Bartaloš vyrazit. V pokračujícím tlaku Blanska rohový kop Kratochvíla usměrnil TOMÁŠ FEIK pohotovou střelou na bližší tyči do branky a v 79. min. tak bylo vyrovnáno - 1:1. Pro blanenského odchovance, věkem stále dorostence, to byla premiérová trefa za A mužstvo v mistrovském utkání.

V 81. min. utkání předčasně skončilo pro hostujícího Najmana, který u domácí střídačky v přerušené hře vražením do hrudníku poslal k zemi Kratochvíla, za což uviděl druhou žlutou kartu a vzápětí tedy i červenou. Výsledek utkání však již zůstal nezměněn. Blansko po jednobodovém zisku a zaváhání nejbližších soupeřů v tabulce poskočilo na 13. místo. V dalším kole se představí na hřiště jednoho z přímých konkurentů v boji o záchranu a sice dvanáctého Havlíčkova Brodu.

Záznam z utkání

Další výsledky 13. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Třebíč - Vrchovina 2:3 (2:1), Rosice - Strání 7:0 (3:0), Havlíčkův Brod - Šumperk 1:4 (0:1), Tišnov - Bzenec 3:0 (2:0), Velká Bíteš - Polná 1:6 (1:0), Tasovice - Žďár nad Sázavou 1:0 (0:0), Stará Říše - Břeclav odloženo

Reportáž z utkání