04.06.2010  |  Boris Hasa

Derniéru obstará souboj s Pelhřimovem

Derniéru obstará souboj s Pelhřimovem

B l a n s k o - Poslední utkání před vlastními fanoušky čeká tuto sobotu fotbalisty FK APOS Blansko. V rámci 29. kola divize přivítají na stadionu Na Údolní nováčka letošního ročníku FK Pelhřimov.

 
 
Po poslední porážce v Konici kleslo naše mužstvo na 12. místo, navíc již 6 zápasů čekají svěřenci trenéra Šindelky na plný bodový zisk. „Bohužel v posledních zápasech dost často inkasujeme po velkých chybách. V domácím prostředí jsme sice na jaře ani jednou neprohráli, 4 remízy jsou však v tříbodovém systému příliš. Hodně mě mrzí naše poslední utkání, ve kterém jsme měli na to získat dokonce i tři body,“ ohlíží se do minulosti trenér Roman Šindelka.

Série bez plného bodového zisku vybízí k úvahám, zda nepozměnit rozestavení či taktiku. „Naše situace není příliš lehká. Pár hráčů s námi přes týden vinou zdravotních problémů či pracovního vytížení netrénuje. Žádné závratné změny tedy dělat nemůžeme. Čekají nás poslední dva zápasy, které chceme zvládnout a důstojně zakončit sezónu. Doma už opravdu divákům dlužíme vítězství,“ ví trenér Blanska.

Důstojnou rozlučku by si jistě jak fanoušci tak i hráči přáli. „Chceme se odvděčit divákům za jejich přízeň. Na dlouhou dobu je to poslední domácí utkání. Věřím, že se prosadíme naším kolektivním pojetím hry. Pokud do hry dáme dostatek chuti a bojovnosti, uspějeme.“

Přípravu absolvují hráči Blanska vinou podmáčeného travnatého hřiště na vedlejší ploše stadionu na Údolní. „Bohužel hlavní hřiště je podmáčené, takže na něm trénovat nemůžeme. V sobotu nás bude opět čekat náročný terén, takže je pro nás i výhoda, že se připravujeme na této vedlejší ploše. Aspoň budeme dobře připraveni na obtížné podmínky,“ hledá přes stávající situaci pozitiva Roman Šindelka.

S jakou sestavou blanenský trenér počítá? „Víceméně budeme hrát v podobném složení jako v Konici. Do branky se vrátí Karel Švancara. S Martinem Štěpanovským to bylo tak domluveno, že ho necháme chytat jeden zápas. V něm podal dobrý výkon a několika výbornými zákroky nás podržel. Jinak by žádné další změny nastat neměly, ale ještě uvidíme. Chtěl bych touto cestou pozvat všechny fanoušky na naše poslední domácí utkání. Mělo by být pěkné počasí. Kluci jsou na zápas dobře nabuzení a chtějí se rozloučit vítězstvím,“ dodává trenér Blanska.

Sobotní utkání FK APOS Blansko - FK Pelhřimov má výkop v 16:30 a tradičně z něj bude připraven také online přenos.

http://www.onlajny.cz/detail.php?id=6491&hra=fotbal

Program 29. kola divize D:
sobota 5. 6.
16:30: Blansko - Pelhřimov (Chabiča - Hrůza, Laštůvka)
16:30: Boskovice - Napajedla
16:30: Žďár n.Sázavou - Viktoria Otrokovice
16:30: Vyškov - 1. FC Slovácko B
16:30: HFK Třebíč - Rosice
16:30: Uherský Brod - Rousínov
16:30: Šardice - Velké Meziříčí

FK Pelhřimov v minulém kole:
28. kolo divize D
FK Pelhřimov - FK Šardice 1:1 (0:1)
Branky: 43. Crla - 87. Čihák
Sestava: Moravec - Kmoch, Kocián, Kořínek, Smrčka - Fišer, Niederle, Nepovím (5. Maška, 89. Cech), Čihák - Krtek, Liška
Trenér: Ján Kubík

Jak to bylo na podzim:
14. kolo divize D (8. 11. 2009)
FK Pelhřimov - FK APOS Blansko 2:2 (1:2)
Branky: 41. Čihák z pen., 69. Krtek - 27. Kleveta, 32. Bednář
ŽK: Nepovím, Kořínek - Nečas, Němec, Švancara, Hájek
ČK: 45. Němec
Diváků: 220
Rozhodčí: Ságl - Fridrichovský, Kůrka

FK Pelhřimov: Moravec - Smrčka, Vacek, Kocián (C), Kořínek - Regásek (58. Dýnek), Nepovím, Fišer (70. Máca), Čihák - Krtek, Liška (74. Pikl)
Trenér: Jiří Cerhán

FK APOS Blansko: Švancara - Bubeníček, Němec, Pokorný, Šíp - Nečas (80. Cupal), Janíček, Kleveta (C), Hájek (90. Zouhar) - Traxl (67. Pernica), Bednář
Trenér: Zbyněk Zbožil
Související články

Preview

Reportáž

Další

Video

Audio

  • Roman Šindelka po Pelhřimovu
    This div will be replaced
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu