B L A N S K O - Fotbalisté FK APOS Blansko po třech kolech opět slaví plný bodový zisk. Na domácím hřišti porazili vysoko Napajedla, když se o čtyři branky rovnoměrně podělili Traxl, Bednář, Novotný a Pokorný. V dobrém světle se navíc uvedla nová akvizice na postu stopera Radim Vlček.

11. kolo , 17. října 2009, FK Blansko - Fatra Slavia Napajedla

Fatra Slavia Napajedla

Branky: 30. Traxl, 68. Bednář, 74. Novotný, 87. Pokorný
Střely na branku: 9:6
Střely mimo: 6:2
Rohy: 5:3
Fauly: 14:16
Ofsajdy: 3:5
ŽK: Fous - Zavadil
Rozhodčí: Drozdy - Šumšal, Tomanec
Delegát: Kaláb

Slanina - Pokorný, Vlček R., Novotný, Šíp - Fous, Němec (79. Nečas), Kleveta (C) (62. Kostka), Bubeníček (46. Hájek) - Traxl, Bednář Náhradníci: Nečas, Hájek, Kostka, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Foldyna - Sklenář, Zatloukal, Zavadil, Huťka R. - Haša, Kameník, Dufka (46. Nguyen) - Vykopal (66. Vlček M.), Huťka M. (C) - Kučera Náhradníci: Vlček M., Popela, Nguyen Trenér: Martin Onda

Blanenští fotbalisté chtěli po třech kolech opět naplno bodovat. Pro toto utkání měl navíc trenér Zbořil již k dispozici novou posilu Radima Vlčka z Bystrce, který nastoupil na postu stopera.

Dlouhé čekání na vstřelenou branku mohli domácí ukončit již ve 3. min., po centru Pokorného však Traxl mířil vedle. Hosté, kteří nastoupili bez nejlepšího střelce Melichárka se poprvé osmělili v 15. min., s hlavičkou Dufka Slanina problémy neměl. Poté zazlobila rychlým kontrem dvojice Haša Kučera, stoper Novotný tuto akci přerušil čistým skluzem. Ve 28. min. se mohla nová akvizice Radim Vlček předvést i gólově, centr Traxla však blanenský stoper netrefil podle představ a propadený míč navíc nikdo z jeho spoluhráčů nezískal. Série bez vstřelené branky tak skončila až po 303 minutách. Fous doběhl zdánlivě ztracený míč, posunul jej na Bednáře, který nezjištnou přihrávkou našel Traxla a ten propálil Foldynu - 1:0. Ve 41. min. Fous zacentroval zprava, před Bubeníčkem si pohlídal míč pozorný Foldyna. Na druhé straně vyrazil Slanina skákavou střelu Vykopala. Těsně před odchodem do kabin ještě dvojice Traxl Bednář zamotala hlavu hostující obraně, ta však tentokrát odolala.

Po změně stran hosté zpřesnili své kombinace a místy Blansko přitlačili na vlastní polovinu. Výsledkem jejich snažení však byla jen nepříjemná srážka hlavami Hájka a Romana Huťky, kterou oba hráči přestáli bez újmy. V 65. min zakončoval po rohu Bednáře Hájek, brankář Foldyna jeho pokus kryl. O dvě minuty později však byl hostující strážce svatyně bezmocný proti střele Bednáře, který se po prodral až do vápna a nekompromisně zakončil - 2:0. Napajedla se snažila o rychlý kontaktní gól. V 70. min. vyslal na blanenskou branku tvrdou ránu Michal Vlček, kterou však sestřelil svého jmenovce v dresu Blanska Radima. Ten se po pár okamžicích oklepal a pokračoval ve hře. A udělal dobře, protože se mohl spolu s ostatními spoluhráči o chvíli později radovat. Po rohovém kopu Bednáře důrazný Novotný nadvakrát dostal míč z bezprostřední blízkosti do branky - 3:0. V 81. min. předvedl divákům své umění Slanina, který povedenou střelu Michala Vlčka vytěsnil na tyč. Za dvě minuty se po standardní situaci Haši zjevil u zadní tyče volný Roman Huťka, Slanina byl připraven. Pomyslnou třešinku na dortu si Blansko schovalo až na úplný závěr. Pokorný se v 87. min. opřel do míče z dobrých 30 metrů a jeho nádherná střela zaplula za bezmocného Foldyny - 4:0. Svěřenci kouče Zbořila tak mohli po třech kolech opět slavit tříbodový zisk a navíc si částečně napravili reputaci před domácími fanoušky.