2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Ze sprchy po úterním nečekaném odstoupení trenéra Michala Kuglera se hráči i realizační tým s výborem klubu dokázali oklepat. V domácím prostředí v zápase s Kyjovem nezaváhali a dokázali ho porazit 2:0, když o branky se postarali Michal Šenk a Jan Doležel. Skvělý výkon předvedl v pohledném zápase domácí brankář Juran.

14. kolo , 22. srpna 2012, FK Blansko - FC Kyjov 1919 o.s.

Delegát: Dofek

Juran - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Jarůšek (90. Mokrý), Šplíchal (76. Vašák), Zouhar, Šenk - Doležel, Trtílek (81. Pernica)
Náhradníci: Vašák, Pernica, Mokrý, Zavoral, Vágner, Němec
Zápas vedli z lavičky Petr Stupka, Miloš Vašák a Alexandr Malits.

Kůřil - Půček, Červinek, Holeček, Víšek (C) - Gebhart, Fridrich, Bartoň, Z. Možíš - Kuchař, Mlýnek
Trenér: Alexandr Hrabal

První nebezpečná situace vznikla v 11. minutě, kdy trestný kop Holečka kryl Juran

Na druhé straně v 15. minutě kryl slabou střelu Doležela brankář Kúřil.

O dvě minuty později udělal Juran asi svoji jedinou chybu v zápase, když místo lapení míč jen vyrazil před sebe. Závaru ale hosté naštěstí nevyužili.

Blanenský brankář uviděl žlutou za faul mimo vápno v 17. minutě.

Ve 29. minutě po rohu Doležel trefil jen nohy brankáře.

34. minuta: Trtílek jen do boční sítě.

Přišla 41. minuta. Michal Šenk stří vedoucí branku – 1:0.

Žlutou kartu uviděl v 54. minutě hostující Gebhart.

Závar před brankou Kyjova v 56. minutě gól nepřinesl, i když ji ostřelovali Trtílek, Bubeníček i Šenk.

Juran znovu kryl Holečkovi trestný kop v 60. minutě.

Blanenský brankář čaroval v 67. minutě. Dvakrát likvidoval jasné šance Kyjovských.

Rozhodnutí přišlo v 73. minutě. Doležel se dostal k míči na hranici 25 metrů a zakroutil míč parádně k tyči – 2:0.

V 74. minutě mohlo být definitivně hotovo. Jarůška ale vychytal gólman.

Dvanáct minut před koncem se opět zaskvěl výborným zákrokem Juran.

Poslední branková situace přišla v 81. minutě. Dělovku Šípa ale kryl gólman Kyjova.