B l a n s k o - Již zítra zakončí jediný anglický týden jarní části divize D fotbalisté FK Blansko. Svěřenci trenéra Jiřího Hajského se tentokrát od 16:30 představí na půdě druhého divizního nováčka, kterým je 13. celek tabulky ČSK Uherský Brod.
Celek z Uherského Brodu prošel v posledních dvou letech stejným vývojem jako FK Blansko. V sezóně 2010/2011 sestoupil z Moravskoslezské divize D do krajského přeboru, Zlínského kraje. V sezóně 2011/2012 se umístil na 3. místě, když mu k návratu do divize chyběly 4 body. V následující sezóně již Uherský Brod pod taktovkou trenéra a zároveň sportovního manažera Františka Ondrůška krajský přebor s 55 body vyhrál a vrátil se po dvouleté přestávce do divize.

Právě úspěšný trenér František Ondrůšek je nejvýraznější osobností klubu z Uherského Brodu. Někdejší vynikající brankář je odchovancem uherskobrodského fotbalu. Na svém kontě má 112 ligových startů v dresu Zlína, Drnovic, Dukly Praha a Příbrami. V roli trenéra si premiéru v 1. lize odbyl v roce 2003, kdy na stadionu v Drnovicích dovedl tehdejší Synot k bezbrankové remíze se Zlínem a následně své místo přenechal Karlu Jarolímovi. Pak se vrátil k třetiligovému béčku tehdejšího Synotu. Jako trenér dále vedl Zlín B, Mutěnice, Šardice, s nimiž dvakrát vyhrál divizi D, Hodonín a Kyjov. Angažmá v Uherském Brodu je pro zkušeného trenéra pikantní hned ze dvou důvodů. Ve stejném městě celý život bydlí a jako trenér vede svého mladšího bratra Miroslava, jenž v klubu působí v roli brankáře.

Uherský Brod se v aktuální sezóně pohyboval spíše v klidném středu tabulky. K podzimním 20 bodům však na jaře svěřenci kouče Ondrůška přidali prozatím šest a namočili se do boje o záchranu. Utkání s Blanskem tak je pro Uherský Brod více než důležité. Na zisk tří bodů čekají Brodští již 7 kol. Naposledy se z jejich kabiny ozýval vítězný pokřik po prvním jarním mistrovském utkání v tomto roce, kdy vyhráli v Bystrci 1:0. Ve středeční dohrávce podlehl Brod jednomu z celků aspirující na postup do MSFL, Slovanu Rosice 0:3. „Po změně stran jsme se zlepšili, měli jsme spoustu šancí. Nastřelili jsme břevno, střely lítaly těsně vedle, nebo je pochytal gólman. Myslím, že druhá půlka se divákům určitě líbila. Ale bohužel, nebylo nám přáno. Do zápasu zasáhlo pět hráčů, kteří jsou dorosteneckého věku. Na druhé straně byli hráči jako Malata, Pšikal, či Živný, který prošel ligou. Tam byl největší rozdíl. Náš výkon je ovšem příslibem před utkáním s Blanskem, které musíme bezpodmínečně vyhrát," řekl po zápase v rozhovoru pro slovácký deník trenér Ondrůšek.
František Ondrůšek
Ondrusek
Impulsivní trenér vedl krátce prvoligový Synot, Zlín B, Mutěnice, Šardice s nimiž dvakrát vyhrál divizi D, Hodonín a Kyjov. Angažmá v Uherském Brodu je pro něj pikantní hned ze dvou důvodů. Ve stejném městě celý život bydlí a jako trenér vede svého mladšího bratra Miroslava, jenž v klubu působí v roli brankáře. (Foto: Deník/Libor Kopl)
Utkání ČSK Uherský Brod - FK Blansko se hraje v sobotu 10. 5. 2014 od 16:30 na Orelském stadionu v Uh. Brodě (rozhodčí utkání: Roman Páral - Jiří Adamec, Radek Běhal, delegát: Martin Nedbal).

Další zápasy

25. kolo divize D (10. 5. a 11. 5. 2014):
so, 16:30: Rosice - Vyškov, Líšeň - Stará Říše, Napajedla - Bohunice,
ne, 10:15: Velké Meziříčí - Bystřice nad Pernštejnem, 16:30: Bystrc - Tasovice, Vrchovina - Hodonín, Pelhřimov - Polná

Podzimní vzájemné utkání

Sezóna 2013/14, 10. kolo, sobota 12. 10. 2013, 15:00
FK Blansko - ČSK Uherský Brod 0:0
ŽK: 63. Buchta - 9. Šálek, 65. Kúdela, Rozhodčí: Stehlík - Polák, Šula, Delegát: Slabý, Diváků: 250
Blansko: Juran - Gromský, Maška (C), Müller, Buchta - Pospíšil (74. Hansl), T. Zouhar, Horáček (61. Hepp), Nečas (46. Presl) - Trtílek, Ullman
Trenér: Jiří Hajský
Uherský Brod: Jiří Pochylý - Solařík, M. David, Vrága, Němčický (C) - Šálek, R. David - Indra (69. Jan Pochylý), Nevařil (89. Plšek), Kúdela (84. Mančík) - Hruboš
Trenér: František Ondrůšek