2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Výrazně oslabený a v nekompletní sestavě odehrál "B" tým další vyrovnaný zápas, tentokrát s úřastníkem 1.A třídy sk.A, jednobrankovým rozdílem prohrál v poměru 1:2.
Sestava:

Suchý - Kunc, Střecha, Kopecký, Juránek - Antal, Paděra, Pokorný, Nečas, Kügl – Pernica

Náhradníci:

Rajtšlégr

K utkání měl z důvodů zranění více hráčů trenér Sedláček k dispozici pouze jedenáct hráčů, proto vypomohl Luděk Střecha, který v Blansku pracuje a s blanenským „B“ týmem už dlouhou dobu pravidelně trénuje, hraje ale ve svém bydlišti. Na lavičku tak usedl pouze Rajtšlégr, který do zápasu zasáhl ve druhé půli.

Po úvodním tlaku Bořitova v prvních 15-ti minutách se hra vyrovnala a hrálo se převážně mezi šestnáctkami a mnoho šancí na ohrožení obou gólmanů k vidění nebylo. Za zmínku snad stojí střela z 20 metrů dříve blanenského a nyní již bořitovského záložníka Janíčka, která jen těsně minula bránu; na druhé straně stejně nebezpečně střílel Pokorný. Největší šanci blanenských v první poločase spálil Pernica, když mu Nečas z pravé strany poslal míč po zemi na penaltu, střela však šla nad bránu.

Na začátku druhé půlky měl hned dvě šance Pokorný, kdy nejprve pálil z velkého vápna - střela vyražena obráncem na roh, ze kterého opět nebezpečně hlavičkoval Pokorný, ovšem vedle.

Hned první vážnější ohrožení Suchého branky ve druhém poločase přetavil Bořitov v úvodní gól, kdy v 55. minutě po rychlé kombinaci se dostal Richtr úroveň penalty a bezpečně zakončil - 1:0.

V 63. minutě měl Bořitov obrovskou šanci, když Janíček šel sám na Suchého, který však předvedl famózní zákrok a zabránil tak druhému gólu ve své bráně. Ovšem v 72. minutě již byl blanenský brankář bezmocný proti Richtrovi, který dostal přihrávku na malé vápno a střelou do prázdné brány zvýšil na 2:0.

Blanenští ovšem nesložili zbraně a již v 78.minutě snížili skóre na 2:1, kdy předvedl krásnou individuální akcí Nečas, prošel přes 3 obránce ve vápně a pohodlně zavěsil. V 81. minutě mohlo být srovnáno, když Nečas zatáhl balon k brankové čáře a přesnou přihrávkou našel osamoceného Juránka na malém vápně, jenž měl před sebou už jen prázdnou bránu, kterou ovšem neuvěřitelně netrefil.