B l a n s k o - Jen krátce zůstal volný post hlavního trenéra A mužstva FK Blansko. Po odchodu trenéra Zbořila do Uničova se trenérského kormidla ujal Martin Maša, který poslední dvě sezóny strávil v Bystřici nad Pernštejnem.
Jak se zrodil Váš přesun z Bystřice nad Pernštejnem do Blanska?

Velmi rychle. Než mne Blansko oslovilo, řešil jsem složení kádru v Bystřici, kde po sestupu z divize bylo ve hře několik variant. I když vedení mělo o mé služby nadále zájem, nakonec jsme se dohodli, že se naše cesty rozdělí. Do toho se ozvalo Blansko, kde z hodiny na hodinu skončil trenér Zbořil, kterého oslovil Uničov. Stejně jsem se rozhodoval i já a s předsedou klubu panem Crhou jsme se dohodli na spolupráci.

Jak vnímáte Blansko, co se týká Vaší trenérské kariéry?

Věřím, že to pro mne bude další posun. Teď je potřeba se co nejrychleji seznámit s mužstvem, zvyknout si na sebe, abychom táhli za jeden provaz včetně všech lidí, kteří se o chod týmu budou starat. Bude potřeba kádr stabilizovat a pokusit se v divizi hrát o co nejlepší umístění.

Jak jste vnímal Blansko jako divizního soupeře?

S Bystřicí jsme s Blanskem hráli rádi, ale ne snad proto, že by to byly lehké zápasy, protože Blansko mělo kvalitní kádr a předminulou sezónu tu navíc ještě působil Petr Švancara. V ofenzivě bylo vždy nebezpečné. Nám však vyhovovalo i v minulé sezóně hrát s týmy, které se snažily o fotbalovost jako například Rosice, Uherský Brod a Polná. Proti týmům, které to jely vyloženě na sílu, se hrálo podstatně hůře. Blansko dlouhodobě vnímám jako kvalitní klub i vzhledem k úspěchům mládežnických týmů.

Můžete přiblížit Vaši dosavadní trenérskou kariéru?

Začínal jsem jako asistent s Milanem Frimmelem u dorostu Zbrojovky Brno. Poté jsem působil dva roky v Hodoníně jako asistent Davida Kříže u divizního A týmu. Následovala Líšeň, kde jsem byl hlavním trenérem B mužstva a asistentem trenérů Smrčka a Mazury u A mužstva. Poslední dvě sezóny jsem působil jako hlavní trenér A mužstva Bystřice nad Pernštejnem.

Bystřice se pod Vaším vedením prezentovala fotbalově. Budete se o totéž snažit i s Blanskem?

Samozřejmě je to vždy o tom, jaké hráče máte k dispozici. Několik jarních zápasů Blanska jsem shlédl na internetu. Dále kluky poznám v tréninku a podle toho zvolíme vhodnou taktiku a s tím bude souviset herní projev. Určitě budu chtít, abychom se prezentovali aktivním fotbalem a neparkovali autobus ve vlastním vápně.

Přípravu zahájí mužstvo zápasem předkola domácího poháru s Velkou Bíteší.

Zápasy v poháru mají dva různé pohledy. Pozitivní je, že jde o soutěžní utkání, kde je na hráče vyvíjen určitý tlak a je zde vidina atraktivního soupeře v dalších kolech. Pro přípravu to však není úplně ideální, protože letní příprava je krátká a v tomto utkání nebude možné protočit všechny hráče vzhledem k počtu střídání, které je striktně dáno. Do Velké Bíteše pojedeme odehrát náš první přípravný zápas, který bude mít parametry mistrovského. V případě postupu bychom narazili na Vyškov, což by byla kvalitní konfrontace s třetiligovým mužstvem. Jinak nás budou čekat další přípravné zápasy a vše budeme směřovat především k prvnímu mistrovskému utkání v divizi.

V úvodním kole nového ročníku čeká Vaše mužstvo domácí zápas s Rosicemi, což bude vzhledem k loňskému umístění soupeře na začátek tvrdý oříšek.

Rosice loni získaly 57 bodů a mají konsolidovaný tým. Bude to na úvod těžký zápas. My však budeme hrát před vlastními diváky a proto se budeme snažit získat tři body, abychom vstup do nové sezóny zvládli, chytli se a mohli se soustředit na další zápasy.

Děkujeme za rozhovor a ať se v Blansku daří!