B l a n s k o - Poslední přátelské utkání před startem nového ročníku krajského přeboru sehrají zítra fotbalisté FK APOS Blansko. Jejich soupeřem bude od 10:30 na stadionu na Mlýnské druholigový dorost Vyškova U19.
Trenér Michal Kugler stále nemůže počítat s kompletním kádrem. Po zranění začne až v pondělí trénovat Michal Hájek a také mladý obránce Michal Martinec, jehož příchod ze Zbrojovky Brno vedení řeší. „Absence těchto hráčů mě mrzí, počítám s nimi do základní sestavy. Navíc se v týdnu na tréninku zranil Michal Beneš. Na druhou stranu již budu moci využít služeb Janíčka a Koláře,“ pochvaluje si návrat dvou zkušených hráčů blanenský trenér.

Místo zraněného Beneše by se měl v sestavě objevit Michal Šenk, který je hráčem Kotvrdovic a o jehož služby má trenér Blanska zájem. „Věřím, že jednání s Kotvrdovicemi dopadnou dobře a Michal u nás bude hrát. Zájem máme i o brankáře Bednáře z Letovic,“ potvrzuje blanenský kouč.

Ten se největší pravděpodobností bude muset obejít bez služeb univerzála Miroslava Jelínka, který má namířeno do Bořitova. „Hráč projevil zájem odejít do Bořitova, ale vedení s tím nesouhlasilo. Vše se zatím řeší, ještě jeho odchod není definitivní,“ poznamenal Michal Kugler.

Sobotní generálka FK APOS Blansko - SK ROSTEX Vyškov U19 se hraje od 10:30 na stadionu na Mlýnské. Bezprostředně poté sehrají přípravné utkání mladší dorostenci, kteří od 13:00 změří síly se stejně starým týmem FC Dosta Bystrc-Kníničky.