B l a n s k o - Ve předehrávaném 30. kole krajského přeboru se střetnou dva týmy z blanenského okresu. Fotbalisté FK Blansko zítra od 17:00 hostí na stadionu na Údolní ambiciózní celek SK Olympia Ráječko.
SK Olympia Ráječko je tradičním účastníkem krajského přeboru. Do něj ho v sezóně 2001/2002 dovedl legendární a v Blansku důvěrně známý trenér Jan Nečas, který se stále v současné době podílí na výchově nejmladších fotbalistů v přípravce FK Blansko. Historicky nejlepšího umístění dosáhlo Ráječko v sezóně 2008/2009, v níž získalo 64 bodů a obsadilo 3. místo. V loňském ročníku by tento počin stačil na postup do divize.

V podzimní části probíhající sezóny Ráječko získalo při bilanci 8-0-7, skóre 25:25, 24 bodů a přezimovalo sedmém místě tabulky. V zimě vedení klubu vyhlásilo útok na špici tabulky. Ke změně došlo na trenérském postu, když po téměř deseti letech své působení u týmu ukončil Lubomír Zapletal. Ten se sice s vedením klubu na podzim původně dohodl na prodloužení angažmá, pak ale změnil názor. „Měli jsme odlišné představy," vysvětlil diplomaticky v rozhovoru pro Blanenský deník. Jeho post zaujal Jiří Škaroupka, hrajícím asistentem se stal bývalý obránce FK Blansko Jan Zich.

Nejen řízný obránce Zich je hráčem, který v minulosti oblékal blanenský dres. V kádru Ráječka jich je hned sedm. Brankáři Jaroslav Trubák a Jindřich Bednář, obránce Tomáš Koutný, toho času ve stavu dlouhodobě zraněných, záložníci Michal Štrajt a Martin Ševčík, druhý jmenovaný hrál na podzim za blanenský starší dorost. Tím posledním je kanonýr Martin Sehnal, který oblékal dres ČKD Blansko a před sezónou 2006/2007 ho již do A týmu FK APOS Blansko přivedl tehdejší trenér Petr Vašíček. Sehnal střelecky zářil v krajském přeboru, divizi i MSFL a na jeho instinkt gólového zabijáka spoléhá v současné době Olympia. Sehnal v jejím dresu nastřílel po loňském odchodu z Blanska celkem 21 branek. Parťáka v útoku mu nejčastěji dělá Jakub Tenora, ten konta soupeřových brankářů zatížil již devětkrát.

Po úvodním nezdaru se Spartou Brno se Ráječko rozjelo do potřebného tempa. Remíza se silnými Mutěnicemi 2:2 a tři vítězství v Rousínově 1:0, doma s IE Znojmo 4:0 a naposledy v Kuřimi 2:0 přinesla svěřencům trenéra Škaroupky 10 bodů a průběžné 3. místo v jarní tabulce.

Také fotbalisté FK Blansko uhráli na jaře 10 bodů. Po domácích vítězstvích nad Bosonohy a Spartou Brno svěřenci trenéra Hajského v neděli v Moravském Krumlově remizovali 1:1, za což mohli být i vzhledem k předvedenému výkonu v prvním poločase rádi. Jak se jim bude dařit zítra s Ráječkem, se můžete přesvědčit sami.

Utkání FK Blansko - SK Olympia Ráječko se hraje zítra od 17:00 na stadionu na Údolní.
(rozhodčí utkání: Petr Ševela - František Tichánek, Pavel Brach, delegát: Antonín Richtr).

ONLINE videopřenos

ONLINE textový přenos

Další zápasy předehrávaného 30. kola (08. 05. 2013):
st, 17:00: IE Znojmo - Kyjov, Rajhrad - Boskovice, Novosedly - Sparta Brno, Podivín - Rousínov, Bzenec - Mutěnice, Ivančice - Kuřim, Moravský Krumlov - Bosonohy

SK Olympia Ráječko v minulém kole:

22. kolo, sobota 04. 05. 2013
FC Kuřim - SK Olympia Ráječko 0:2 (0:0)
Branky:
51. Kupský, 84. Štrajt
Ráječko: Bednář - Kopecký, Bartoš, Kupský, Badura - Ševčík (46. Lajcman), J. Sehnal, Toman (64. Štrajt), Shkurupii - Tenora, M. Sehnal (84. Bojda)
Trenér: Jiří Škaroupka

Podzimní vzájemné utkání: