2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Ve druhém utkání zimní přípravy fotbalisté A týmu FK Blansko proti Svitavám v prvním poločase šance zahazovali. Po změně stran se jim podařilo skóre otočit. Na vyrovnávací branku soupeře pak ještě dokázal v poslední minutě najít odpověď Jiří Kratochvíl.

přátelské utkání , 22. ledna 2017, FK Blansko - TJ Svitavy

4:3

TJ Svitavy

Poločas: 0:2
Branky: 56. Kolařík z pen., 83. Minx (as. Hanuš), 88. Kamený (as. Minx), 90+5. Kratochvíl - 21. D. Svoboda, 36. Frolo, 90+2. Petrila
Rozhodčí: František Chabiča - Michal Ježek, Jiří Roučka
Diváků: 64

1. poločas: Juran - Gromský, Hanuš, Šplíchal, Koláček - Kratochvíl, Duda - Vogl, Kolařík, Minx - Trtílek
2. poločas: Juran (60. Veselý) - Gromský (60. Feik), Píšek, Šplíchal, D. Pospíšil - Hanuš, Kolařík (65. Kratochvíl) - Chloupek, D. Šmerda, Kamený - Motyčka (75. Minx)
Trenér: Zbyněk Zbořil

1. poločas: Jílek - Vacek, F. Čížek, Petrila, Veselský - M. Čížek - Bartoš, Ovad, D. Svoboda, Válek - Frolo
2. poločas: Cabal - Novák, F. Čížek, Kala, Veselský - Chlup, M. Čížek - Říha, Ovad, Juřík - Frolo
Trenér: Martin Andrle

Od úvodu se hrálo ve velmi dobrém tempu. Jako první se do zakončení propracovali hosté, střela Veselského v 10. min. razanci nepostrádala, přesnost však ano. V 17. min. mohli skóre otevřít domácí. Minxův centr prošel až na hranici vápna, Kratochvílova svižná střela z dobré pozice mezi tři tyče nezamířila. A tak se prosadili Svitavští. Po odvrácené standardce se míč dostal zpět do šestnáctky Blanska, kde zůstal nepokrytý DOMINIK SVOBODA, jenž precizní střelou k levé tyči rozvlnil síť - 0:1.

Po půlhodině hry mohlo být vyrovnáno. Po Minxově průniku a ideální přihrávce se sám před Jílkem ocitl Kolařík, hostující brankář však střelu blanenského záložníka polapil. Za dvě minuty vysunul Koláček do úniku Trtílka, ten přihrál pod sebe na volného Vogla, který zakončil těsně vedle levé tyče. Ve 35. min. se Jílek vydal daleko z vlastní branky, jeho zaváhání se pohotovým lobem snažil využít Gromský, míč opět těsně minul branku. V prvním poločase produktivnější hosté tak vzápětí udeřili podruhé. ONDŘEJ OVAD potrestal nedůraz domácích ve vlastním vápně a přízemní střelou trefil odkrytou část Juranovy svatyně - 0:2.

Po přestávce se hrálo podle blanenských not. V 56. min. hosté faulovali důrazného Motyčku ve vápně. Z následného pokutového kopu snížil ŠTĚPÁN KOLAŘÍK - 1:2. V 70. min. skončilo utkání pro Motyčku, který se při souboji s protihráčem bolestivě narazil záda. Hra byla na pět minut přerušena a Motyčkovo zranění si dokonce vyžádalo příjezd rychlé záchranné služby. V 80. min. se při ojedinělé šanci hostů dostal před brankáře Veselého Válek, jeho lob skončil v zámezí.

Závěrečná pasáž utkání nabídla divákům skvělé vyvrcholení. V 83. min. rozehrál Kratochvíl rohový kop, Hanuš vrátil míč na zadní tyči do ohně a JAN MINX ho dopravil na místo určení - 2:2. V 88. min. rozjel další útok Blanska D. Pospíšil. Ten posunul míč na Minxe, který promptně nacentroval před branku, kde se prosadil ROMAN KAMENÝ - 3:2. Hosté poté zahrozili střelou Říhy, kterou vyrazil Veselý na roh. Po něm se dostal k hlavičce vysoký obránce ROMAN PETRILA a posunul skóre do remízového stavu - 3:3. To už na hřišti nebyl zraněný Šplíchal, který odstoupil po srážce s vlastním brankářem.

Následně se pokusil po průniku D. Pospíšila překvapit brankáře Cabala Hanuš, střela z 25 metrů skončila těsně nad. O výsledku musela rozhodnout až poslední minuta. D. Šmerda se šikovně uvolnil před vápnem, kde byl zastaven pouze za cenu nedovoleného zákroku. Následný trestný kop zakroutil parádně přes zeď JIŘÍ KRATOCHVÍL a upravil na konečných 4:3.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté A týmu FK Blansko v sobotu 28. ledna od 11:00. Tentokrát bude na umělé trávě na Mlýnské jejich soupeřem celek TJ Tatran Bohunice.