B l a n s k o - Druhý týden zimní přípravy završí zítra fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila tentokrát nastoupí na umělé trávě v areálu VUT Brno od 9:30 proti Kuřimi.
Blansko v prvních dvou přípravných duelech nejprve minulou sobotu zdolalo Morkovice 6:2 a ve středu třetiligovou Líšeň 2:0. Především ve druhém vystoupení Blanenští předvedli kvalitní výkon, podložený dvěma vstřelenými brankami a čistým kontem. „Zlepšili jsme zajištění v obranné fázi, dokázali udržet tempo zápasu po celou dobu a opět byli nebezpeční po rychlých akcích ze stran,“ těšilo trenéra Zbyňka Zbořila.

Ten ve třetím přípravném zápase do hry nenasadí zkušenou dvojici Petr Švancara - Pavel Mezlík, která dostala volno. „Dostanou příležitost kluci, co neměli takovou minutáž i nadějní dorostenci,“ plánuje blanenský lodivod.

Info o soupeři

A tým Kuřimi působil od sezóny 2007/08 v krajském přeboru Jihomoravského kraje. Z této soutěže však po konci minulého ročníku sestoupil, když mu k záchraně scházely pouhé dva body. Vzájemné zápasy s našim A týmem v rámci let 2011 - 2013 vždy přinesly vyrovnané souboje (sezóna 2011/2012: venku 3:1, doma 1:1, sezóna 2012/13: doma 2:1, venku 2:1). Po podzimní části 1.A třídy, skupiny A figurují svěřenci trenéra Peřiny na 2. místě se ziskem 28 bodů, skóre 38:14. Na vedoucí Tišnov, se kterým náš klub spolupracuje v rámci projektu FARMA, ztrácejí Kuřimští 7 bodů. Derby v rámci 13. kola, které Tišnov vyhrál 2:1 (0:1), navštívilo rekordních 1.053 diváků. Na straně Kuřimi u toho nechyběli ani dva bývalí hráči Blanska Jan Janda a Jan Pospíšil. Prvně jmenovaný působil ještě coby žák v tehdejším ČKD Blansko. Posléze oblékal dres FK Blansko a to v roce 2006 a naposledy na jaře roku 2012. V podzimní části 1.A třídy se čtyřikrát zapsal do listiny střelců. Jan Pospíšil za náš A tým odehrál divizní sezónu 2013/14, v níž sice ani jednou neskóroval, ale hned ze sedmi jeho přihrávek padla branka. Na podzim skóroval v 1.A třídě třikrát.
FC Kuřim - FK Blansko
Sobota 30. 1. 2016, 9:30