B l a n s k o - Fotbalisty FK Blansko čeká zítra poslední přípravné utkání před startem nové divizní sezóny. Na domácím stadionu na Údolní hostí od 17:00 Sokol Určice, účastníka divize E. Premiéru na lavičce blanenského mužstva si odbude hlavní trenér Ludevít Grmela.
Blansko minulou sobotu po penaltách vyřadilo v 1. kole domácího poháru třetiligovou 1. HFK Olomouc. K historickému úspěchu ho coby trenér dovedl Radim Bubeníček, v současné době také nehrající kapitán, který však v týdnu pomyslné žezlo předal novému trenérovi Ludevítu Grmelovi. Ten ještě před rokem seděl na lavičce prvoligové Zbrojovky Brno, nyní ho s Blanskem čekají souboje v divizi D. Sobotní generálka bude pro blanenského lodivoda premiérou před domácím publikem.
V předchozích dvou přípravných utkáních Blansko podlehlo v Kroužku Rousínovu 3:4 a Moravské Slavii Brno na hřišti Troubska 1:4.

Z tábora soupeře

TJ Sokol Určice postoupil do divize shodně jako FK Blansko v ročníku 2012/2013 a to po vítězství v olomouckém krajském přeboru. Zajímavostí je s s naprosto totožnou bilancí, která čítá 30 utkání, 20 výher, 4 remízy a 6 porážek. To vše při zisku 64 bodů, skóre 81:41. Blanenští zakončili postupuvou sezónu se skóre 68:25. Po podzimní části divize E figurovaly Určice na výborném 4. místo - bilance 16 utkání, 7-5-4, skóre 21:16, 26 bodů. Jaro už svěřencům trenéra Evžena Kučery tolik nevyšlo, k 26 podzimním bodů přidali už jen 12 a obsadili celkově 10. místo. Nejlepším střelcem mužstva byl s 8 brankami kreativní záložník a kmenový hráč prostějovského 1. SK Martin Svozil. O jednu branku méně zaznamenal vytáhlý útočník Tomáš Los. K oporám mužstva patřil na podzim zkušený stoper Ivo Zbožínek (1977), který působil ve Zlíne, Zbrojovce Brno a Prostějově. V zimní přestávce však odešel tento vysoký bek do Rakouska, do klubu hrající 1. Landesligu SV Waidhofen/Thaya. V letní přípravě se však již opět objevil v dresu Určic a v akci ho tak budou moci diváci vidět s největší pravděpodobností i v Blansku. „Pokud se neobjeví nějaká exkluzivní nabídka z rakouských celků, budu hrát v Určicích,“ prohlásil stodevadesátpět centimetrů vysoký obránce v rozhovoru pro Prostějovský večerník.

Poslední příprava

26. července 2014, 17:00, Lutín
Sokol Určice - FC Morkovice 2:1 (1:1)
Branky: Machynek, Pavel