2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

O l o m o u c / B l a n s k o - Nejvyšší venkovní porážku v dosavadním průběhu letošního ročníku Moravskoslezské ligy utrpěli fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila vzdorovali rezervě olomoucké Sigmy jen prvních 30 minut, nakonec odešli poraženi po výsledku 4:0.

12. kolo , 22. října 2016, SK Sigma Olomouc B - FK Blansko

SK Sigma Olomouc B

4:0

Poločas: 2:0
Branka: 30. Yunis z pen., 44. Vichta, 52. a 57. Hladík
ŽK: 31. Yunis, 54. Vichta, 61. Štěrba, 68. Seibert - 29. Koláček, 58. Koudelka, 72. Kratochvíl
Ofsajdy: 5:1

Spurný - Seibert, Štěrba (65. Krayzel), Jemelka, Hýbl - Hladík, Ambrozek, Richter, Habusta (C), Vichta (78. Danis) - Yunis (72. A. Ševčík)
Náhradníci: Schmidt, Danis, A. Ševčík, Weinlich, Krayzel, Gröger
Trenér: Augustin Chromý

Floder - Gromský, Šplíchal, Trtílek, Koláček (C) - Chloupek (30. Minx), Kolařík, Kučera, Duda - Koudelka (70. Kratochvíl), Motyčka (64. Kutal)
Náhradníci: Píšek, Müller, Kratochvíl, Kutal, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Trenér Blanska Zbyněk Zbořil zvolil pro utkání s účastníkem loňského ročníku Fotbalové národní ligy překvapivé složení stoperské dvojice. Vedle Jakuba Šplíchala nasadil útočníka Jana Trtílka, který měl díky svým rychlostním schopnostem pomoci při eliminaci útočných akcí domácích.

Jako první zahrozil v 8. min. druhý celek tabulky, když po centru Vichty zakončoval na zadní tyči vedle Floderovy svatyně Hladík. Na druhé straně po centru Chloupka hlavičkoval Duda, ale tento pokus blanenského záložníka nebezpečí pro domácí neznamenal. V 16. min. po dobrém napadání získal míč Koudelka, jehož tečovaná střela skončila rohovým kopem. Ten rozehrál právě Koudelka, centr propadl v malém vápně ke Koláčkovi, který však míč za záda Spurného usměrnit nedokázal.

Ve 22. min. zakončoval z 20 metrů Duda, míč skončil v ochranné síti za brankou. Ve 25. min. skončilo po zákroku Hýbla utkání pro Chloupka, který inkasoval nepříjemný úder do achilovky. V době, kdy ještě hosté hráli o jednoho muže v poli oslabeni, přišel ve 29. min. kontakt Koláčka s domácím útočníkem Yunisem, po něm rozhodčí Vejtasa nařídil pokutový kop. Sám faulovaný JAKUB YUNIS se postavil k jeho exekuci a i když brankář Floder vystihl směr jeho střely, na míč dosáhnout nemohl - 1:0.

Ve 35. min. se před vápnem uvolnil Minx, zacílit přesně se mu však nepodařilo. Na druhé straně našel Seibert za obranou naběhnuvšího Yunise, který rovněž branku minul. Po té po pobídce Hladík Floder pokryl střelu Habusty. Olomoučtí své vedení navýšili ve 44. minutě. Po výkopu brankáře a prodloužení míče prošel do šestnáctky JAKUB VICHTA a prudkou střelou s odrazem o břevno nekompromisně zavěsil - 2:0.

Po změně stran už byla hra v režii domácích. V 52. min. po přímočaré akci uklidil centr z pravé strany za Floderova záda JAN HLADÍK - 3:0. Úspěšný střelec v 57. min. po precizní přihrávce Amrozka postupoval osamocený do vápna, kde udělal kličku Floderovi a navýšil vedení Olomouckých. JAN HLADÍK - 4:0.

Za čtyři minuty mohl domácí záložník skórovat potřetí, po centru Vichty se jeho hlavička zastavila na levé tyči blanenské branky. Za další minutu vyrazil Floder střelu Vichty do stejné části své brankové konstrukce. Tečku za utkáním napsal v 84. min. Hladík, který z malého vápna odmítl zkompletovat hattrick.

Rezerva Sigmy se tak po zaslouženém zisku tří bodů posunula do čela tabulky, Blansko zůstává s 10 body na 14. místě. Již v pátek 28. října čeká svěřence Zbyňka Zbořila klíčové utkání s tabulkovým sousedem SK Líšní, které se hraje od 14 hodin na stadionu na Údolní.

ONLINE textový přenos

SK Sigma Olomouc B - FK Blansko 4:0 (2:0)

ONLINE videopřenos

Další výsledky 12. kola Moravskoslezské ligy:

Petřkovice - Třebíč 4:1 (2:0), Vyškov - Uničov 1:1 (0:1), Hulín - Hlučín 2:0 (0:0), Líšeň - Velké Meziříčí 0:2 (0:0), Slovácko B - Kroměříž 4:3 (3:1), Otrokovice - Mohelnice 1:2 (0:0), Zlín B - 1. HFK Olomouc 4:0 (1:0)