B l a n s k o - Přípravu zahájil s A týmem také rychlonohý záložník Michal Šenk, který v našem klubu i nadále hostuje z Kotvrdovic. Loňskému čtvrtému nejlepšímu střelci a druhému nejlepšímu nahrávači Blanska motivace do další sezóny určitě neschází.
Jak ses těšil na první trénink?

Pauza byla sice krátká, ale já fotbalem žiju, takže jsem se těšil strašně moc.

Trénujete v Lažánkách. Jak se ti líbí zdejší prostředí?

My jsme zde trénovali i na konci předchozí sezóny. Tráva je tu kvalitní, navíc se uleví hřišti na Údolní. Je zde brzy stín, takže se můžeme i schovat před slunkem. Prostředí je zde celkově fajn.

Sraz jste měli na stadionu na Údolní. Co jsi říkal na stav hrací plochy, která prošla rekonstrukcí?

Já už jsem se na to hřiště díval před týdnem a po očku sleduji, jak to tam vypadá. Myslím si, že hřiště se zpravilo, uvidíme, co to udělá, až na něm začneme trénovat.

Když se vrátíme k minulé sezóně. O dva body vám utekl postup. Jak moc velké to bylo zklamání?

Hlavně si za to můžeme sami. Bylo tam spousta zápasů, které jsme měli jednoznačně vyhrát. Asi byl na nás vytvořený i určitý tlak. Bohužel se to nepovedlo. Ale je tady další sezóna. Je potřeba si z minulé vzít to podstatné, pracovat na sobě a jít dál.

Máš opět motivaci bojovat o případný postup a vrchní příčky v tabulce?

Já sám za sebe určitě. Myslím si, že všichni kluci, co jsou tady, tak taky. Bude záležet na tom, jak se nám bude dařit.

Jak jsi využil volno?

Volno jsem využil turnaji v malé kopané a prací doma, takže zase tak velké volno jsem si nedával.

Zbyl i čas na sledování EURA?

Pár zápasů jsem viděl. Jsem rád, že naši se dostali alespoň ze skupiny, i když potom jim to nevyšlo. Měli jsme však ve čtvrtfinále zastoupení, takže za to patří naší reprezentaci dík. Jinak já jsem velký fanda Španělů. Jejich fotbal se mi líbí, a proto jsem rád, že EURO vyhráli.

Bral sis výkon některých hráčů jako inspiraci pro sebe, nebo jsi EURO sledoval jako top turnaj a užíval sis ho jako svátek fotbalu?

Spíš si užívám hezký fotbal a sleduji, jak to všechno může být jednoduché, když si ti kluci umí míč dát a vzpomenu si na to, co na hřišti někdy předvedu já, tak je to pro mě takový balzám.

Děkujeme za rozhovor.