B l a n s k o - Novou akvizici do útočné řady A mužstva dnes získalo vedení FK APOS Blansko. Na hostování do konce roku přichází z Ráječka Jan Karásek.
Devětadvacetiletý útočník má s divizí bohaté zkušenosti. V minulosti působil například v Hrušovanech či ve Velkém Meziříčí.
V dresu prvně jmenovaného klubu se mu dokonce podařilo v jediné sezóně nasázet 15 branek. Jak sám hráč přiznal, zájem Blanska jej překvapil. „Opravdu to bylo hodně nečekané. Minulý týden mě oslovilo vedení Blanska. Byl jsem příjemně překvapen a potěšen. Prozatím jsme se domluvili na půlročním hostování a uvidíme jak to bude dál. Ani jsem se nestihl kluků z Ráječka na nějaké informace o Blansku zeptat,“ doplnil ke svému bleskovému příchodu Karásek.

Jak je poznat z tréninku doménou Jana Karáska je především důraz a bojovnost. „Určitě bych se tak charakterizoval. Snažím se hrát důrazně a mám celkem slušnou hru hlavou,“ prozrazuje své přednosti.

Samotný hráč přiznal, že do úplně neznámého prostředí nejde. „Pár kluků z týmu znám, třeba Michala Hájka, Davida Bednáře, nebo Libora Němce. Přes noviny jsem na jaře sledoval, jak to s Blanskem dopadne. Nakonec se tu fotbal zachoval, což je výborné. Byla by opravdu velká škoda zase začínat třeba od 1.A třídy,“ doplnil Jan Karásek.

V létě roku 2006 se kmenový hráč Ráječka pokoušel prosadit do kádru Dosty Bystrc. „Tehdy jsem byl v přípravě v době, kdy se postoupilo do druhé ligy. Bohužel jsem si moc nepadl do oka s trenérem, takže druholigový start nemám ani jeden. O to větší motivaci budu mít proti Bystrci v příštím zápase,“ připomněl utkání 5. kola, v němž naše mužstvo zajíždí právě na půdu loňského účastníka MSFL.

A jaký soupeř čeká Blansko tuto sobotu? „Nevím jak moc se ve Vyškově změnil kádr, teď jsem divizi příliš nesledoval.
Z minulých sezón si však pamatuji, že tam měli několik vysokých hráčů, kteří jsou důrazní. Pozor si také musíme dát na centrované míče,“ řekl na adresu Vyškova Jan Karásek.

Vizitka Jana Karáska:
Narozen: 27. 4. 1981