B l a n s k o - Potvrdit vydařený vstup do jarní části soutěže chtějí ve 22. kole divize fotbalisté FK APOS Blansko. Svěřenci trenéra Šindelky se tentokrát představí v neděli od 16 hodin na hřišti Vyškova.
Po domácím vítězství nad Třebíčí se blanenští fotbalisté vzdálili sestupovým příčkám na rozdíl 11 bodů. I nadále však zůstávají ve střehu. „Sice se nám podařilo vytěžit z úvodních tří utkání 7 bodů, usnout na vavřínech však rozhodně nehodláme,“ nepřipouští zlehčení postavení v tabulce trenér Roman Šindelka.

Tomu se postupně uzdravili dosud zranění Kleveta, Farník a Cupal, i proto má blanenský lodivod příjemné starosti se složením základní sestavy. „Je to trošku paradoxní, ale v současné době si pravděpodobně budou muset tito hráči na svoji šanci počkat. Ale určitě nás těší, že v případě nepříznivého vývoje utkání máme řadu možností, jak pozměnit sestavu i herní styl,“ doplňuje kouč Blanska.

Tým Vyškova vstupoval do jara s cílem co nejrychleji se vzdálit pásmu sestupu. Ze čtyř odehraných kol však svěřenci trenéra Machálka vytěžili 4 body a spolu s Boskovicemi uzavírají tabulku divize. Je tedy nadmíru jasné, že nedělní duel bude pro Vyškovské jedním z klíčových. „Jsme si dobře vědomi toho, že Vyškov vyvine enormní snahu, aby nás porazil. Jeho situace v tabulce není dobrá, nic to ovšem nemění na tom, že nás čeká těžký soupeř. Naši hru chceme opět postavit na bojovnosti a poctivé práci celého týmu směrem do defenzívy. Zároveň budeme samozřejmě chtít také nějakou branku vstřelit, což je vždy předpoklad bodového zisku,“ říká Roman Šindelka.

Na zápas ve Vyškově se těší Radim Farník, který v sezóně 2003/2004 oblékal jeho dres. „Na Vyškov vzpomínám v dobrém. Jezdil jsem tam s Honzou Havlíčkem, který později hrál 2. ligu za Hlučín. Tehdy nás trénoval Zbyněk Zbořil a poté Miroslav Kouřil, pod nímž jsme 7 kol neprohráli. Následně odešel do tehdejší prvoligové Petry Drnovice, kam si s sebou vytáhl Miloše Kropáčka (v současné době působí opět ve Vyškově). V kádru byla řada kvalitních hráčů, jako třeba zkušený Valdemar Horváth, Jaromír Lukášek, který v současné době hraje pod trenérem Uličným v HFK Olomouc. Jako mladíček tu začínal Roman Smutný, na kterého mám zajímavou vzpomínku. V jednom zápase se mu totiž podařilo vstřelit čtyři branky. Mužstvo bylo tehdy opravdu našlapané, já jsem za tuto zkušenost dodnes rád.“

Blanenští se s Vyškovem střetli v prvním utkání v rámci zimní přípravy a prohráli těsně 0:1. „Myslím si, že to z naší strany nebylo špatné utkání. Bohužel jsme nedokázali proměnit několik šancí. Bylo přeci jen znát, že hrajeme poprvé v lednu. Vyškov má technický a útočně laděný tým. Musíme se na ně pečlivě připravit. Věřím, že když budeme plnit to, co si řekneme v kabině, tak uspějeme.“

Blanenský záložník potvrzuje, že po úspěšném vstupu do jara se týmu lépe dýchá. „Určitě jsme se ziskem 7 bodů spokojeni. Zároveň víme, že ve hře je ještě 30 bodů. My se pokusíme jich urvat co nejvíce. Tento týden byl ve znamení deště, což nám neumožnilo ani jednou trénovat na trávě, ale připraveni jsme dobře. Uděláme maximum, abychom nezklamali sebe i naše fanoušky,“ dodává snad největší smolař ze současného kádru Blanska.

Po svalovém zranění je však kreativní záložník opět zdráv. „Od úterý trénuji naplno. Jsem připravený zasáhnout do hry a pomoci klukům k bodovému zisku,“ uzavírá Radim Farník.

Nedělní utkání SK Rostex Vyškov - FK APOS Blansko má výkop v 16:00. Na webu onlajny.cz můžete sledovat aktuální změny stavu. www.onlajny.cz

Jak to bylo na podzim:
7. kolo divize D (19. 9. 2009)
FK APOS Blansko - SK Rostex Vyškov 3:2 (0:0)
Branky: 82. a 87. Bednář, 62. Traxl - 60. Lička, 73. Kolár M.

FK APOS Blansko: Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný, Šíp - Traxl, Kostka (88. Španěl), Bednář, Hájek (46. Bubeníček) - Fous (59. Janíček), Sehnal
Trenér: Zbyněk Zbořil

SK Rostex Vyškov: Trnavský - Baričák, Gottvald, Lang (C), Kolár M. - Daněk - Janovský (57. Lička), Sigmund (89. Poprik), Horváth, Hanus - Klimeš
Trenér: Pavel Svoboda