2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

H u l í n / B l a n s k o - Pokud budou z Fortuna Moravskoslezské ligy sestupovat tři týmy, což se rýsuje, pak je osud blanenských fotbalistů zpečetěn. Na třináctou Třebíč ztrácejí deset bodů a tři kola před koncem ji tedy už nemohou dohonit.Teoretickou naději na záchranu by udržel vítězný úspěch v Hulíně, ale zázrak se nekonal. Na půdě tradičního účastníka MSFL svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila prohráli 0:3.
Navíc o zápasu bylo rozhodnuto až příliš brzy. Hned první útok Spartaku skončil gólem. Jiří Oulehla nacentroval míč do pokutového území hostů a Michal Minář hlavičkou otevřel skóre. Po deseti minutách se v pokutovém území uvolnil Michal Šrom a přízemní střelou k levé tyči zvýšil na 2:0.

O dalších deset minut později odvrátil třetí gól brankář Jiří Floder, který si poradil se šancí Oulehly. Hosté zahrozili až po půlhodině hry. Ladislav Hanuš našel Jindřicha Stehlíka, který míč před šestnáctkou sklepl k Luboši Chloupkovi, ale ten pálil nad. Okamžitě na to přišel poslední, ale rozhodující domácí zásah. Šrom se nádherně položil do centru Lacigy a prudkou střelou nedal Floderovi šanci.

Výčet příležitostí první půle uzavřeli hosté, ale Hanuš po rohovém kopu netrefil branku. „Hulín měsíc nevyhrál a tak bylo jasné, že to bude chtít protrhnout s námi. Vletěl na nás jako uragán. Stejně jako před týdnem, kdy to tam napadalo nám, tak teď se to otočilo proti nám. Z prvních dvou střel na bránu to bylo v desáté minutě 2:0. Nemá cenu se vymlouvat na změny v sestavě, prostě jsme doplatili na špatnou koncentraci v úvodu zápasu a velkou nekvalitu při dohrávání situací po zisku míče. Celý první poločas byl hodně špatný,“ kriticky zhodnotil první část hry Zbořil.

Jím zmíněné změny ve složení týmu ovšem byly citelné. Minulé vysoké domácí vítězství nad Otrokovicemi bylo vykoupeno zraněními Petra Gromského a Jana Trtílka a po vyloučení i absencí distancovaného Štěpána Kolaříka. Jen malou náplastí na bolístku je, že v závěru utkání si poprvé mužskou třetí ligu „osahali“ dorostenci Tomáš Gregor a Dalibor Hanák.

Druhá půle byla vyrovnanější. Příležitosti dostat míč na záda soupeřova brankáře měly oba týmy. Ty největší na domácí straně Zlámal s Pospíšilem, u hostů Stehlík. Po čtyřech remízách a jedné výhře tak Blanenští tentokrát vyšli bodově naprázdno. „Po změně stran se kluci vrátili k poctivé práci v obranné fázi, a i když motivace domácích už nebyla taková, tak jsme mohli a měli zápas alespoň zdramatizovat,“ je přesvědčený Zbořil.

Jeho hulínský protějšek Jindřich Lehkoživ připustil, že hladký průběh ovlivnil velmi vydařený začátek jeho týmu. „Po dvou brankách jsme se uklidnili, přidali třetí a pak už jsme měli utkání úplně pod kontrolou. Škoda druhého poločasu, kdy bylo už vidět uspokojení z výsledku. I když jsme si nějaké šance vytvořili, tak kvalita hry tam už nebyla taková,“ konstatoval šéf hulínské lavičky.

Spartak Hulín - FK Blansko 3:0