B l a n s k o - Chlapci a dívka ročníků 2005 - 2007 hrají okresní soutěž starší přípravky systémem 5+1. Trénujeme na stadionu na Mlýnské, v zimě v místních tělocvičnách.
Začátek sezony na konci srpna provázel problém s komunikací mezi trenéry přípravky. Na prvním zářijovém tréninku přivítal obnovený kolektiv ve složení Jiří Grim, Pavel Borek, Radek Štěpánek a Tomáš Rybář pouze 10 dětí. Z loňského kádru chyběli 4 hráči, kteří nemohli nastoupit do sezóny z důvodů zdravotních nebo osobních. Dva z nich již činnost ukončili. Zdravotní komplikace našeho kmenového brankáře a našeho hráče - kapitána mužstva, se ukázaly dlouhodobými. Naopak příchod šikovného hráče z Rudice nám v systému hry velmi pomohl.

Sezónu nemůžeme hodnotit zcela pozitivně. Po stránce tréninkové chválím hráče za účast i nasazení. Po stránce měřené úspěšnosti v soutěži také není co vytknout. Děti hrály bez ztráty bodu s celkovým skóre 172:24. A v tom vidíme problém. Tato část soutěže byla pro náš tým spíše kontraproduktivní. Prakticky jsme si vyzkoušeli hru dopředu, velmi málo nás soupeři prověřili v zadních řadách (góly v naší síti skončily většinou střelou zdálky urostlým soupeřem, nikoliv kombinací) a už vůbec se nedá mluvit o hře pod fyzickou nebo psychickou zátěží. To není dobrá zpráva pro žádného trenéra.

Účastí na zimním turnaji v Tišnově chceme poměřit síly s týmy z krajských soutěží a tím prověřit naši kvalitu. Věříme také v úpravu systému jarní části sezóny a v její zkvalitnění.

Nakonec chceme touto cestou poděkovat vedení FK, nejvíce našemu sekretáři mládeže Hynkovi Jarůškovi, za zprostředkování klidného průběhu půlsezóny. Velký dík patří také trenérům přípravek pod námi, hlavně Pavlu Rajtšlégrovi a Míchalu Malitsovi za pomoc při obsazení důležitého postu brankáře a v případě nutnosti i za hráče do pole. Velký dík patří také rodičům našich svěřenců.

Výsledky mistrovských utkání

Soupiska týmu

Tabulka střelců po podzimu 2015

45 - D. Zouhar