B l a n s k o - V našem seriálu hodnocení podzimní části sezóny se tentokrát zaměříme na mladší přípravku, která pod vedením trenérů Michala Malitse a Zbyňka Feika působí v okresním přeboru.
Mladší přípravka (chlapci a dívky, ročník 2007 - 2009) hraje okresní soutěž systémem 4+1. Do ní jsme přihlásili týmy mladších přípravek A i B, aby si mohli zahrát všichni a vyzkoušeli si v praxi dovednosti, získané tréninkem. Týmy byly v průběhu soutěže doplněny hráči ze starší přípravky B pod vedením trenéra Pavla Rajtšlégra, kterému bych chtěl poděkovat
za tuto pomoc a bezproblémovou komunikaci.

V průběhu sezóny sehrály oba týmy celkem 14 mistrovských zápasů. A tým se umístil se skóre 168:70 jako třetí v pořadí s 12 výhrami a 2 prohrami v Letovicích a v Rájci, kde jsem se bohužel setkal po dlouhé době s ovlivněním zápasu ze strany rozhodčích, čímž jsem byl nemile překvapen.

B tým skončil na 7. místě se skóre 93:113 se 6 výhrami a 8 prohrami. Chtěl bych touto cestou všechny hráče pochválit
za bojovnost a za to, že se nikdy nevzdali ani proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům.

Kromě výkonů v zápasech bych chtěl také pochválit účast na trénincích. Bylo poznat, že se hráči chtějí zdokonalovat a hlavně, že je to baví. V zimním období trénujeme 2x týdně v tělocvičně Obchodní akademie, a to hodinu a půl, oproti minulému roku, kdy býval trénink pouze hodinový. Musím podotknout, že někteří rodiče projevili zájem, zda by bylo možné trénovat i 2 hodiny.

V tomto období se také zúčastňujeme halových turnajů, úvodní jsme odehráli ve Vyškově. Byla to pro nás zkušenost a seznámení s trochu jiným systémem hry. Další turnaje nás ještě čekají. Věřím, že se kluci budou neustále zlepšovat a také si je užijí.

Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně kolegovi trenérovi Zbyňku Feikovi, dále rodičům hráčů za trpělivost a podporu. Velké poděkování patří vedení FK, zejména sekretáři mládeže Hynku Jarůškovi za pomoc při zápasech a při zařizování všech organizačních nutností, které přispívají k hladkému průběhu sezóny.

Výsledky mistrovských utkání - mladší přípravka A

Soupiska týmu - mladší přípravka A