B l a n s k o - Po příchodu zkušených útočníku Petra Crháka a Jana Jandy se v blanenské sestavě posunul na pravý okraj zálohy. Jan Doležel v Bzenci odehrál výborné utkání, když svým pohybem dělal domácí obraně velké starosti a díky své předvídavosti také připravil první jarní branku Blanska.
Bereš remízu v Bzenci jako zisk nebo ztrátu?

Jak se to vezme. V utkání jsme museli dvakrát dotahovat, takže z tohoto pohledu bychom mohli být s výsledkem spokojeni. Podle průběhu druhého poločasu jsme ale určitě měli uhrát tři body. Je to škoda, protože v tabulce jsme na tom mohli být o hodně líp.

Jak bys popsal vaši první vstřelenou branku, kterou jsi vypracoval pro Petra Crháka?

Tam dával Dupi (pozn.: Martin Dupal) hezký balón do uličky mezi obránce, já jsem si tam seběhl a i když už to byl v podstatě ztracený míč, tak jsem zkusil obránce dorazit. Ten se nedohodl s brankářem a já jsem pak dával míč před prázdnou branku, kde už to měl Petr Crhák lehké.

Jak ti vyhovovala spolupráce s novými hráči v ofenzivě (Dupal, Janda, Crhák)?

Dupi s námi v přípravě odehrál pouze jedno utkání, takže ještě si musíme sednout. Určitě bude pro naše mužstvo přínosem. S ostatními kluky to funguje v pohodě, na hřišti si vyhovíme, což je nejdůležitější.

Jak si se cítil ty osobně? Vypadalo to, že sis utkání užíval, protože šlo hodně akcí přes tvoji stranu.

Je pravda, že jsem byl hodně často u míče. Snažil jsem se posílat do vápna dostatek centrů, něco mi vyšlo, něco ne. Snažil jsem se zápas hlavně odbojovat, bohužel mě pak v 77. minutě chytily křeče, ale já doufám, že naběháno mám a že to bylo pouze tím, že jsem do té doby jezdil nahoru - dolů.

V sobotu vás čeká další zápas venku na hřišti Novosedel. Co víš o tomto týmu?

Abych se přiznal, tak nevím moc, co od nich můžeme čekat. Pamatuji si na naše podzimní vzájemné utkání, které jsme vyhráli 3:0 a do ničeho jsme je nepustili. Mám zprávy i o průběhu jejich zápasu v Boskovicích, kde je domácí potrestali z brejků. Věřím, že i nám se podaří na ně najít zbraň a uhrajeme dobrý výsledek.

Překvapili tě některé výsledky v minulém kole?

Jednoznačně porážka Kyjova s Moravským Krumlovem a nečekal jsem, že Rájec vyhraje ve Znojmě. Pro nás je to tak dvojnásobná škoda, že jsme v Bzenci nebodovali naplno, protože už jsme mohli být na druhém místě.

Děkujeme za rozhovor.