B l a n s k o - Má za sebou povedený rok, ihned po zranění se na jaře vrátil na hřiště malého fotbalu. Z evropského šampionátu v Maďarsku si přivezl bronz. Na podzim se vrátil i k velkému fotbalu, když dostal šanci u nováčka třetí ligy z Blanska. Týmu pomohl svými zkušenostmi i pěti góly. Skvělý návrat k oběma sportům pak Jan Koudelka završil oceněním pro nejlepšího fotbalistu okresu za rok 2016. Nyní jej však čeká nová výzva, z Blanska míří do Rakouska.
Nejprve se zdálo, že se na zimní přípravu vrátí Koudelka do Prostějova, odkud na jih Moravy přišel. Nakonec ale padla volba na zahraniční příležitost, a to zejména z toho důvodu, že Koudelka i nadále chce zůstat u obou sportů. „V Prostějově jsou profesionální hráči, nemůžou hrát i malý fotbal. Dostal jsem nabídku z Melku, což bude nová zkušenost. Jsem zvědavý, s jakou úrovní v Česku to půjde srovnat," hlásí o aktuálně jedenáctém celku druhé národní rakouské ligy v západní skupině Koudelka, který nevylučuje ani pozdější návrat do Prostějova.

Ve svém novém působišti zatím poznal jen pár hráčů na přípravném utkání, na němž se s vedením rakouského celku dohodl na spolupráci. „Teprve začínáme zimní přípravu, ještě nevím, co od toho čekat, ale těším se na to. Klíčové bude se dobře a rychle zadaptovat," tuší Koudelka, s nímž do nového angažmá míří bývalý třinecký obránce Pavel Hloch.

Blanenský tým tak Koudelka opustil před jarním soubojem o záchranu třetí ligy. Šance, kterou zde dostal, si však nesmírně váží. „Jsem vděčný celému týmu a především trenérovi. Cena je jen bonus, důležitý pro mě je, že jsem se vrátil. Na podzim nám scházela větší zkušenost s třetí ligou, zápasy jsme prohrávali o jediný gól. Věřím, že na jaře to kluci zlomí, vědí, že se dá hrát s každým a ligu tohle mladé dravé mužstvo uhájí," na dálku vyzývá blanenský klub čtyřiadvacetiletý útočník.

Za nejdůležitější považuje hned první jarní zápasy. „Blansko má velkou šanci, musí chytnout rozjezd jara, kdy hraje se stejně namočenými soupeři do sestupových příček," naznačuje, kde se schovává základ úspěšného tažení za záchranou, mladý „obojživelník".