B l a n s k o - Ani čtvrtý pokus vyhrát na domácím trávníku blanenským fotbalistům nevyšel. S vinaři z Bzence se rozloučili smírně. Až na výjimku se Starou Říší, s níž prohráli 0:3, jsou domácí zápasy Blanska jako přes kopírák. Tým si dokáže vypracovat šance, ale nabízí je i soupeři. Nakonec musí brát za vděk i ziskem jednoho bodu.
Fotbalisté Bzence jsou na tom úplně jinak. Doma na podzim soupeřům nadělují a ze tří utkání vytěžili maximálních devět bodů a úctyhodné skóre 14:1, ale na hřištích soupeřů dosud nebodovali. Proto remízu z Blanska berou jako zisk, i když trenér Libor Škodík po zápase přiznal, že přijeli vyhrát. „Ano, měli jsme ambice uhrát v Blansku tři body, nicméně po tom, jak se utkání vyvíjelo, musím uznat, že ten bod je spravedlivý. A asi musíme být spokojení, protože je to náš první bod dovezený z venku. I to je nějaký posun,“ řekl bzenecký lodivod.

Hosté ovšem nebyli od splnění svého plánu daleko. V prvním poločase se ujali vedení, když ještě předtím několik šancí promarnili. Škodíka mrzí hlavně dvě největší. „Po prvním poločase bych mohl být zklamaný. Jednou tam byl tam velký závar v šestnáctce, kdy jsme v pěti vteřinách třikrát nebo čtyřikrát ohrozili branku a postupně Hubr, Horňák Košut a Kasala nedokázali uklidit balon do branky. Asi v pětadvacáté minutě utekl Hubr, ale na jeho přihrávku dobíhající hráči těsně nedosáhli. Určitě jsme měli zajímavější situace než domácí,“ litoval Škodík.

V hodnocení první půle jeho názor připustil i domácí trenér Martin Maša. „Celkem se nám dařila hra uprostřed hřiště. Bohužel v útočné fázi jsme měli strašně moc nepřesností. Slušně rozehrané akce se určitě daly dohrát lépe,“ konstatoval nový šéf blanenské lavičky.

Jeho tým dostal laciný gól po ztrátě míče uprostřed hřiště a rychlém protiútoku, okamžité vyrovnání zařídil krásnou dělovkou Jan Pšikal.

Druhý poločas se podobal prvnímu. Ve vyrovnaném souboji jen přibylo více bojovnosti. Domácí se snažili o tlak, hosté hrozili hlavně ze standardních situací, které výborně zahrával David Šmahaj.

Oba týmy měly příležitosti na to, aby vítězství strhly na svoji stranu. Blanenští fandové do šancí počítají i nenařízenou penaltu deset minut před koncem. „Naši hru výrazně oživil střídající Dominik Šmerda. Třikrát nebo čtyřikrát se dostal přes beka a jednou byl faulovaný. Jsem stoprocentně přesvědčený, že to byla jasná penalta. Faul dva metry ve velkém vápně. Rozhodčí zákrok sice zapískal, ale vytáhl to za vápno,“ viděl situaci Maša.

Těsně před závěrečným hvizdem spálili velké šance hostů Hubr a hlavně dorostenec Jüstl. Přesně zakončit nedokázali ani Blanenští, takže došlo na dělbu bodů. „Remíza doma je samozřejmě ztráta, ale po průběhu zápasu je asi spravedlivá. Bohužel my stále v koncovce nedokážeme nacházet správné řešení. A chybí mně i větší touha dát gól, taková ta buldočí vůle a hlad po brance. My se do šestnáctky hostů chodíme jen zúčastnit a ne se snahou to tam rozbít a dát gól,“ posteskl si domácí trenér.

FK Blansko - Slovan Bzenec 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 34. Pšikal - 31. Kasala.
Rozhodčí: Kondler - Přikryl, Hubený. ŽK: Imramovský - Kasala, Horňák, Škodík, Mlýnek. Diváků: 187.

Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal (C), Feik, Imramovský - Chloupek (74. D. Šmerda), Pšikal, Závodný, M. Šmerda, Kratochvíl (87. Škrabal) - Trtílek. Trenér: Martin Maša.
Bzenec: Kůřil - Mokrý, Košut, Škodík, Šmahaj, Hubr, Horňák, Jüstel, Pelikán (46. Reška), Kasala (C), Mlýnek. Trenér: Libor Škodík st.

Autor: Deník/Zdeněk Vlach