2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o /B l a n s k o - Na začátku fotbalového jara to vypadalo tak, že derby Blanska v Líšni může být přímým soubojem o záchranu. Bohužel Blanenští přijeli do Brna už s černým Petrem v rukou a byla to jejich labutí píseň, protože zápas posledního kola s Velkým Meziříčím si předehráli.
Mimořádný význam souboje tak zůstal jen domácím, kteří proto začali pěkně zostra. V prvním poločase byla jejich převaha výrazná, ale své šance zahazovali jednu za druhou. Ve třinácté minutě Frimmel sice přeloboval Flodera v brance Blanska, ale míč skončil jen na horní síti. O dvě minuty později byl v dobré pozici Krška, který však trefil Floderovu náruč.

Neplodnou půlhodinu korunoval Tomáš Machálek, když z hranice malého vápna netrefil branku. „Taková utkání jsou pro hráče psychicky nejtěžší. V prvním poločase jsme zahodili čtyři nebo pět vyložených gólových šancí, což nám na sebevědomí nepřidalo. Zaplať pán bůh, že jsme ve druhém poločase velmi dobře sehráli standardní situaci a dali vítězný gól Krškou,“ přiznal po zápase obavy domácí trenér Miloslav Machálek.

Hosté v prvním poločase měli jen náznaky příležitostí, ale ve druhém mohli přepsat dějiny celého utkání. Gólově zakončený rozehraný trestný kop přišel v šedesáté minutě. Krškovu nenápadnou střelu stačil Floder jen tečovat. Čtyři minuty před tím ovšem mohli udeřit Blanenští. Luboš Chloupek postupoval sám na líšeňského gólmana Rychetského, dokonce ho překonal, ale střelu v cestě do sítě zastavilo břevno. „Málokdy může být trenér spokojený po prohře, ale já k tomu nemám daleko. Prohráli jsme zase gólem po standardní situaci, přitom jsme sami před tím nastřelili břevno. Zápas jsme dohrávali s pěti dorostenci v základu a Líšeň jsme potrápili. V rámci našich možností to asi bylo maximum,“ konstatoval po závěrečném hvizdu blanenský kouč Zbyněk Zbořil.

Po vedoucí brance už si domácí v podstatě hlídali pozice a zápas bez větších potíží dotáhli do vítězného konce. Trenér Machálek nezastíral, že si zhluboka oddechl. „Potřebovali jsme vyhrát, a to se povedlo. Takže jsem spokojený. My jsme byli pořád pod tlakem, zatímco oni už si mohli jen zahrát. Blansko odvedlo kvalitní bojovný výkon,“ sdělil domácí lodivod.

Jeho týmu chybí k záchraně již jen bod, ale při příznivé shodě výsledků posledního kola by v sobotu v Hlučíně mohla Líšeň i prohrát. Machálkův blanenský kolega Zbořil měl stejně jako ve většině předchozích zápasů velké problémy se sestavou. I v Líšni postrádal klíčové muže sestavy, včetně útočného hrotu Jindřicha Stehlíka. Machálkova pochvala jej může těšit, ale spíše již začíná chystat závěrečný ligový účet.

Na první řádku asi bude stát, že nováček soutěže skončil poslední. „Na sezoně je pozitivní jen to, že hráči získali zkušenost, jakou jim nikdo nikde nedá. V podstatě fotbalisté, kteří by si jinak Moravskoslezskou ligu nikdy nezahráli. Tady měli možnost si ji okusit a přesvědčit se, že rozdíl mezi divizí a třetí ligou opravdu existuje. A veliký. My teď se teď pokusíme všechny tyto zkušenost využít a dobře se připravit na nový ročník v divizi,“ pro Blanenský deník Rovnost zestručnil Zbořil své hodnocení.

SK Líšeň – FK Blansko 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 60. Krška. Rozhodčí: Vojkovský – Vrťo, Mikeska. ŽK: Krška – Hanuš, Duda. Diváků: 360.

Líšeň: Rychetský – Bednář, Zezula, Pospíšil - Ovsepjan, Král, Fall, Krška (80. Čampa), Demeter (89. Daněk) - Machálek, Frimmel (74. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek.

Blansko: Floder – Feik, Šplíchal, Hanuš, Koláček - Chloupek, Kolařík (76. Němec), Duda, D. Šmerda, Minx (70. Prudil) – Píšek (45. Hanák). Trenér: Zbyněk Zbořil.

Autor: Deník/Zdeněk Vlach