B l a n s k o - Okresní fotbalový svaz Blansko už po šestnácté vyhlásil svého nejlepšího fotbalistu za uplynulý rok. V zámeckém skleníku v Boskovicích převzal pomyslnou královskou korunu za rok 2018 záložník divizního lídra FK Blansko David Bednář. Kompletní výsledky nabídneme v dalším článku.
Anketa obsahovala šest sportovních kategorií a opět i ocenění osobnost roku. Konečné umístění v kategoriích určily kluby. Zapojilo se jich 27. Nejprve nominovaly kandidáty a těm, kteří se dostali do výběrů (v hlavní kategorii to bylo 11 a v ostatních 3 hráči), potom přidělovaly body podle umístění. David Bednář na „trůnu“ vystřídal loňského vítěze Zdeňka Traxla z Černé Hory.

Důvody jsou nasnadě. Jako kapitán přivedl na podzim blanenské fotbalisty na první místo divize s impozantní bilancí patnácti vítězství v patnácti zápasech. Navíc se stal se třinácti góly nejlepším střelcem mužstva i celé divize. „Vzhledem k tomu, jak se nám ta podzimní půlsezona podařila, by ode mě bylo alibistické říkat že jsem nečekal, že budu někde nahoře. Ale první místo je samozřejmě navíc a moc mě těší. Přál bych je i dalším klukům. Třeba Ondrovi Paděrovi, nebo boskovickým hráčům, kteří na podzim hráli velice dobře a jsou na postup. Takže to mohl vyhrát kdokoliv a bylo by to stejně spravedlivé. A je jasné, že je to hlavně zásluha celého mužstva. Tak, jak se na podzim sešlo, bylo nadstandardní a jsem rád, že se nám daří potvrzovat to na hřišti,“ komentoval své prvenství David Bednář.

Vítězství blanenského kapitána bylo poměrně jednoznačné a určitě zasloužené. „U mě jednoznačně ano. A nejen za podzim, ale sledoval jsem ho i v Tišnově a potom toho půlroku v Bořitově. On všude prokázal nejen své vysoké hráčské kvality, ale i osobní lidské, vyrostl ve velkou osobnost,“ zdůraznil předseda výkonného výboru OFS Blansko Vladimír Kristýn.

Program byl jako obvykle slavnostní a za účasti osobností veřejného i sportovního života. Věcné ceny věnovaly vítězům a dalším vyhodnoceným OFS Blansko, Pivovar Černá Hora, město Boskovice, a město Blansko.

Slavnostní chvíle samozřejmě umocňovaly i velká očekávání od nového roku 2019. Blansko je takřka jednou nohou v Moravskoslezské lize, Boskovice vedou krajský přebor… „Jestli proletíme jarem bez ztráty bodu? I to jistě možné je, ale rozhodně ne nutné. Myslím, si že této pozice bychom měli využít. Třeba i tím, že s námi začnou trénovat vycházející dorostenci a mohli by si i vyzkoušet mužskou divizi. Samozřejmě, že budeme chtít vyhrát každý zápas, ale když nebudeme mít 90 bodů, nic se neděje. Důležité bude hrát dobrý fotbal a být první, je jedno s jakými náskokem,“ zdůraznil fotbalista Blanenska za rok 2018.

„Postup Blanska vidím jako stěžejní událost roku. A pokud by se ještě podařil postup Boskovicím, pak by to pro Blansko byl skutečně historický ročník. A oba kluby by si to zasloužily. Je vidět, že když jsou u fotbalu slušní lidé, kteří mu věnují svůj volný čas a dělají to s láskou, pak se dostaví i výsledky. Jistě, v Blansku hodně pomohly příchody velmi kvalitních fotbalistů, ale fotbal se tu dělá dobře dlouhodobě. Už několik let je tu výborný dorost díky práci doktora Veselého a lidí kolem něj. Boskovice už několik let hrají s vlastními odchovanci, anebo s kluky, které posbírají z té severní části okresu. A když k tomu přidáme, že se nám v okrese podařilo posílit i na funkcionářské rovině, pak se na letošní rok můžeme opravdu docela těšit,“ zdůraznil dodal svazový předseda Kristýn.

Autor článku: Zdeněk Vlach/Deník

fotbal