B o ř i t o v / B l a n s k o - Také farmářský celek z Bořitova mění po podzimní části sezóny trenéra. Po dohodě s vedením klubu u mužstva skončil Antonín Kolář, místo něhož na lavičku 10. týmu 1.A třídy, skupiny A, usedne Radek Sedláček, který doposud vedl Rájec-Jestřebí.
Antonín Kolář starší, který je místopředsedou klubu FC Boskovice, odchází z Bořitova po pětiměsíčním angažmá. Během něj si musel Bořitov zvykat na novou roli, a sice že se od léta stal farmou našeho klubu. „Antonín Kolář odchází po vzájemné dohodě. Touto cestou bych mu jménem celého vedení TJ Sokola Bořitov chtěl poděkovat za odvedenou práci. Jsem přesvědčený o tom, že položil slušný základ k tomu, abychom se na jaře v 1.A třídě zachránili,“ věří člen výkonného výboru a manažer Bořitova Alois Ťoupek.

Novým trenérem bořitovského A týmu se stal Radek Sedláček, který od léta 2013 až do konce letošního podzimu působil na lavičce Rájce-Jestřebí. „S Radkem Sedláčkem jsme byli v kontaktu již zhruba rok. Vzhledem k tomu že od léta jsme farmou FK Blansko, tak byl na pozici trenéra vhodným kandidátem. V blanenském klubu působil jak u mládeže, tak jako trenér B týmu. Zná většinu hráčů z našeho kádru a zapadá do klubu i z pohledu regionálního,“ vysvětlil důvody angažování neméně zkušeného trenéra, který v lednu tohoto roku vyhrál anketu OFS Blansko Trenér roku 2013, Alois Ťoupek.

Bořitovský manažer rovněž potvrdil, že i v zájmu farmářského klubu je, aby se Blansku podařilo uchovat divizní příslušnost pro příští sezónu. „Věřím tomu, že přes zimu bude dostatek času pro to, aby jak Blansko, tak Bořitov poskládaly kvalitní týmy a nastavily se podmínky další spolupráce tak, abychom pro záchranu obou celků ve svých soutěžích udělali maximum. Přeci jen v letní přestávce toho prostoru tolik nebylo,“ doplnil Alois Ťoupek.