2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P o l n á / B l a n s k o - Jihomoravský kraj postoupil do finále moravské části národní kvalifikace Regions´ Cupu. Ve středečním semifinále uspěl v Polné proti domácímu výběru Vysočiny. A to hlavně díky parádnímu úvodu. V 21. minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:3. Celých 90 minut odehrál obránce Jakub Šplíchal.
Základ úspěchu položily dva vynikající zákroky gólmana divizního Hodonína Martina Petráše. V premiérovém zápase v jihomoravském výběru vytasil první zákrok hned v první minutě, kdy se proti němu řítil ze strany Benda. V 54. minutě pak za stavu 1:3 vychytal reflexivně nohou loženku Víchy.

Jihomoravskému výběru vyšel začátek, který vyšperkoval krásnými góly. Ve 4. minutě rozehrál domácí gólman z velkého vápna míč jen k Žočkovi, kapitán výběru pak perfektním lobem ze čtyřiceti metrů otevřel skóre. V 11. minutě přišla další chybná rozehrávka domácích, tentokrát ke Kirschnerovi a mladý tasovický útočník svůj debut v JM výběru okořenil gólem: všiml si špatného postavení brankáře Vysočiny a lobem ze 27 metrů zvýšil na 0:2.

Pak na sebe upozornil Kasala, který střelou ze šestnáctky jen o milimetry minul horní roh branky a poté ve skluzu jen těsně nedosáhl na Mičkův centr. V 21. minutě udeřilo potřetí. Míč si po Žočkově standardce do vlastní sítě srazil Vícha - 0:3.

Ve druhé půli si převahu vytvořil výběr Vysočiny, který hrál vůbec první utkání v Regions´ Cupu. V 47. minutě vrátil domácí do hry proměněnou penaltou po faulu v šestnáctce Vopršal. Byl to především mladý útočník Havlíčkova Brodu, jenž po poločasovém vystřídání výrazně oživil hru Vysočiny. Kromě gólu a již zmíněné šance ze 54. minuty ale výborně fungující obrana jihomoravského výběru se stopery debutujícím Hrazdílkem a narychlo povolaným Šplíchalem domácí do žádných vyložených šancí nepustila.

Na druhé straně navíc mohl navýšit vedení Žoček. Po faulu na Mička zahrával pokutový kop. Střídající gólman Kříž ale jeho pokus vytěsnil na břevno.

Jihomoravský výběr vyhrál 3:1 a postoupil do moravského finále, ve kterém se střetne s vítězem zápasu Zlínský kraj - Olomoucký kraj. Zápas by se měl odehrát na jihu Moravy.