B l a n s k o - Poslední zápas v sezóně 2009/2010 čeká o víkendu fotbalisty FK APOS Blansko. Ve 30. kole se svěřenci trenéra Šindelky představí v neděli od 10:15 na hřišti Velkého Meziříčí.
Blanenští fotbalisté získali i přes poslední domácí porážku divizní definitivu a v posledním kole mohou hrát bez enormní psychické zátěže. „Mrzí nás, že jsme se s našimi diváky nerozloučili vítězstvím. Máme teď za sebou sérii bez vítězství, kterou bychom chtěli přerušit. Čeká nás ale hodně těžký soupeř. Velké Meziříčí je v domácím prostředí silné, takže uvidíme, jak to v neděli dopadne. Určitě tam nepojedeme s poraženeckou náladou,“ vzhlíží k poslednímu utkání sezóny zkušený záložník Libor Němec.

On i stejně jako jeho spoluhráči dobře ví, že velkou hrozbou bude mimojiné i útočník Jaroš. „Určitě Jirka, když má den, tak se hodně špatně brání. Musíme soustředit nejen na něho ale i na svoji hru. Myslím, že mluvím i za kluky když řeknu, že se pokusíme udělat maximum pro vítězství.“

S koncem sezóny je čas i na bilancování jarní části. „Ještě jsme jaro nějak podrobně nehodnotili. Můžu ale říct, že po úspěšném začátku jsme se v kabině krotili. Pořád jsme si opakovali, že do konce je ještě spousta kol a stát se může cokoliv. Opticky to opravdu vypadalo, že start jsme měli dobrý. Na druhou stranu, když vezmu soupeře, které jsme porazili, tak oni příliš bodů na jaře neudělaly,“ dodává Libor Němec.

Mnohem důležitější než zápas v Meziříčí bude pro celý klub valná hromada, který bude v neděli od 14 hodin probíhat ve fotbalové hospůdce na stadionu Na Údolní. Na ní se rozhodne, zda klub bude ve své činnosti pokračovat a do kterých soutěží se jednotlivé týmy přihlásí. „Pokud můžu mluvit za nás za hráče, pořád se nás zmocňuje pocit nejistoty. Určitě nám není lhostejné, jak to tu s fotbalem dopadne. Na druhou stranu je předčasné dělat nějaké závěry. Určitě je ale nepříjemné poslouchat ty černé scénáře. Po zápase s Meziříčím na valnou hromadu přijdu, takže doufám, že už se situace posune někam dál a vše se vyřeší,“ říká Libor Němec.

Blanenský fotbal tak vyjma bojů o body čeká i boj o existenci. Uvidíme, jak vše dopadne. Každopádně po víkendu již bude na 100% známá odpověď. Proto, kdo chce i v příští sezóně vidět vynikající zápasy přípravek, žáků a dorostenců, či boj o divizní body a o body v 1. B třídě v kategorii mužů, měl by se důležité valné hromady zúčastnit.

Program 30. kola divize D:
středa 9. 6.
17:00: Otrokovice - Šardice 3:1 (3:1)

sobota 12. 6.
16:30: Konice - Uherský Brod
16:30: Rousínov - Boskovice
16:30: Napajedla - Třebíč

neděle 13. 6.
10:15: Velké Meziříčí - Blansko (Machát - Hrůza, Bártová)
10:15: Slovácko B - Žďár nad Sázavou
16:30: Rosice - Vyškov

FC Velké Meziříčí v minulém kole:
29. kolo divize D
FK Šardice - FC Velké Meziříčí 3:0 (2:0)
Branky: 28. Crla, 35. Režný, 77. Válek
Sestava: Chalupa - Mucha Z., Večeřa, Brychta, Krejčí - Dufek, Průša, Berka (72. Smejkal), Netrda - Veselý (65. Ďurica), Jaroš (85. Němec Lad.)
Trenér: Milan Volf

Jak to bylo na podzim:
15. kolo divize D (2. 9. 2009)
FK APOS Blansko - FC Velké Meziříčí 3:0 (2:0)
Branky: 12. Lib. Němec z pen., 53. Sehnal, 89. Traxl
ŽK: Šíp, Novotný, Bednář - Lad. Němec, Mucha P.
Rozhodčí: Ogrodník - Vacula, Bartoň

FK APOS Blansko: Slanina - Pokorný O., Němec Lib. (C), Novotný, Šíp - Španěl (61. Janíček) - Bubeníček (76. Nečas), Traxl, Bednář, Hájek - Sehnal (61. Fous)
Trenér: Zbyněk Zbožil

FC Velké Meziříčí: Chalupa - Mucha Z., Mucha P., Brychta, Hort - Macháček (57. Vyskočil), Němec Lad., Pokorný F. (C), Krátký (60. Berka) - Novák (46. Beran), Dufek