B l a n s k o - Krajský přebor nabral v tomto týdnu zvýšených obrátek. Již zítra čeká fotbalisty FK Blansko v předehrávaném 30. kole další domácí zápas proti Ivančicím.
Blansko v sobotu zvládlo duel na hřišti vedoucího týmu soutěže Vracova, když po brankách Dupala a Doležela vyhrálo 2:1 a v tabulce mu schází už jen dva body na první místo. O potvrzení dobré jarní formy se budou svěřenci trenéra Kuglera snažit ve dvou domácích zápasech v tomto týdnu. Prvním soupeřem budou Ivančice. Ty na jaře získaly prozatím 10 bodů za 3 vítězství 1 remízu a 3 porážky, při skóre 7:8. V posledních dvou kolech Ivančice nejprve porazily v domácím prostředí Ráječko 2:0 a v sobotu dokázaly odvézt cenný bod ze hřiště ambiciózního Rousínova po výsledku 1:1. V tabulce patří Ivančicím 11. místo (27 bodů). Jako jediný z týmů druhé poloviny tabulky mají aktivní skóre – 31:29. Nejlepším střelcem je se 7 brankami Michal Němec.

„Ivančice mají svoji kvalitu. Na podzim jsme u nich zvítězili 2:1, ale to utkání bylo velmi obtížné. Po posledním vítězství ve Vracově je naším úkolem v domácím prostředí tyto cenné body potvrdit. Dnes máme na programy lehký regenerační trénink. Přeci jen zátěž je v posledních dnech vyšší a hrozí případná únavová zranění, takže je potřeba to pohlídat,“ uvědomuje si blanenský trenér Michal Kugler. Ten již může počítat se záložníkem Michalem Šenkem, kterému vypršel trest za vyloučení v Podivíně.

Zítřejší utkání FK Blansko - FC Ivančice se hraje od 16:30 na stadionu na Údolní. Tradičně bude pro diváky připraven také online přenos.

Další zápasy předehrávaného 30. kola KP:
út, 16:30: Boskovice - Zbýšov
út, 16:30: Rajhrad - Kuřim
út, 16:30: Vracov - Ráječko
út, 16:30: Mor. Krumlov - Rousínov
út, 16:30: Podivín - Kyjov
út, 16:30: Rájec-Jestřebí - Bzenec
út, 16:30: Novosedly - IE Znojmo

Podzimní vzájemné utkání:
15. kolo, středa 28. 9. 2011
FC Ivančice - FK Blansko 1:2 (0:2)
Branky: