B l a n s k o - Kvapíkovým tempem uhání divize D. V rámci dohrávky jejího 17. kola do Blanska v polovině anglického týdne zavítá v malém derby jeden z brněnských celků, aktuálně devátý tým tabulky, FC Dosta Bystrc-Kníničky. Utkání se hraje od 16:30 na stadionu na Údolní.
Na stadionu na Údolní se střetnou mužstva, která na jaře postihl zcela opačný osud. Dosta Bystrc do něho vstupovala jako 7. celek tabulky se ziskem 23 bodů. V sedmi jarních utkáních však vydolovala pouhé čtyři body (doma Pelhřimov 1:1, venku Líšeň 2:1) a v tabulce klesla na 9. místo s šestibodovým odstupem na sestupové příčky. V jarní tabulce jí dokonce patří spolu s Velkým Meziříčím poslední místo (4 body, skóre 6:15). Navíc po domácí porážce s Velkým Meziříčím 1:3 v rámci 22. kola rezignoval na post hlavního trenéra ex-blanenský Michal Kugler, který tak uzavřel rok a půl své práce pro brněnský klub. Bezprostředně po odchodu kouče Kuglera se vedení rozloučilo se zkušeným bekem Pavlem Outratou, ještě před koncem přestupního období pak do Bohunic zamířil záložník Radim Fiala. S příchodů stojí za zmínku angažování Michala Šenka, který ještě na podzim působil v Rosicích. Kolonii ex-blanenských hráčů v Bystrci ještě výrazněji rozšířil útočník Petr Crhák, kterého Dosta získala na hostování z Drnovic u Lysic. Ten doposud vstřelil jednu branku, která se však může pyšnit přívlastkem vítězná, když ve 23. kole znamenala import tří bodů z derby v Líšni.

Blansku se naopak na jaře daří. Kromě úvodní porážky ve Vyškově 1:3 dokázali svěřenci kouče Hajského ve všech ostatních utkáních bodovat. Díky zisku 14 bodů, skóre 18:10 tak mílovými kroky směřuje za záchranou v divizi. Výrazně k tomu přispívá zimní posila Jan Koudelka, který na jaře vstřelil již deset branek. „Ohromně pozvedl ofenzivu. Dobře se doplňuje se spoluhráči a padá mu to tam. My si nemůžeme přát nic jiného, aby mu ta střelecká potence vydržela co nejdéle,“ řekl na adresu boskovického snipera trenér Hajský.

Oba soupeři se již v této sezóně střetli dvakrát. V červenci loňského roku v rámci předkola poháru České pošty na hřišti Sokola Rudice vyhrála Dosta díky brance kmenového hráče Blanska Petra Šípa 1:0. Brněnský celek se nakonec probojoval
do 2. kola, kde ztroskotal na 1. HFK Olomouc. V rámci 2. kola divize D si oba soupeři body rozdělili, když jejich vzájemný duel skončil remízou 2:2. Za domácí skóroval Doležel a Košulič, blanenské trefy obstarali Trtílek a Müller.

Dnešní utkání se dá bez nadsázky označit jako malé derby. Vždyť stadiony obou celků od sebe dělí 26 km. Navíc v Bystrci působí řada hráčů, která v minulosti oblékala blanenský dres. Ať už se jedná o brankáře Martina Sehnala, který do klubu zamířil v loňské letní přestávce. V minulé sezóně pak ještě na podzim 2012 za naše barvy nastupovali Petr Šíp, Jan Doležel a Michal Šenk. Na jaře 2012 pomáhal Blansku výrazně svými brankami Petr Crhák. Půl roku v sezóně 2011/2012 v Blansku strávil také záložník Michal Kugler mladší. V dresu Blanska má zkušenosti s bystrckým dresem asistent trenéra Radim Bubeníček, který ho oblékal na jaře roku 2010. Ten však vinou zranění do hry s jistotou nezasáhne.
Petr Šíp
Sip
V Bystrci patří již mezi nejzkušejší hráče. V Blansku působil od podzimu 2007 do konce roku 2012. S klubem zažil postup do divize a poté do MSFL. Zásluhou jeho branky Blansko v červenci vypadlo z poháru České pošty.
Jan Doležel
Dolezel
Útočník či ofenzivní záložník a kmenový hráč Zbrojovky Brno v Blansku strávil 2 roky. V jeho dresu odehrál 57 utkání, v nichž nastřílel 23 branek a na dalších 16 přihrál.
Michal Šenk
Dolezel
Svými dravými úniky po levém křídle rok a půl trápil soupeře v krajském přeboru. Michal Šenk v Blansku při svém posledním angažmá odehrál 39 utkání, v nichž vstřelil 15 branek a na dalších 13 přihrál. Celý loňský rok strávil na hostování v klubu FC Slovan Rosice.
Petr Crhák
Crhak
Zkušený forvard byl svým přístupen a morálkou vzorem mladším spoluhráčům. Na jaře roku 2012 v Blansku odehrál 14 utkání, v nichž vstřelil 12 branek a na další 3 přihrál. Ve svých 39 letech je stále velmi platným hráčem.
Utkání FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky se hraje ve středu 7. května od 16:30 na stadionu na Údolní
(rozhodčí utkání: Jan Mayer - David Miklík, Michal Strya, delegát: Marek Blažek).

ONLINE přenos

FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky

Další zápasy

17. kolo divize D (7. 5. 2014):
st, 16:30: Pelhřimov - Velké Meziříčí, Uherský Brod - Rosice, Bohunice - Vyškov, Hodonín - Bystřice nad Pernštejnem,
17:00: Vrchovina - Tasovice, Napajedla - Líšeň, Polná - Stará Říše

Podzimní vzájemné utkání

Sezóna 2013/14, 2. kolo, neděle 18. 8. 2013, 16:30
FC Dosta Bystrc-Kníničky - FK Blansko 2:2 (1:1)
Branky:
36. Doležel, 72. Košulič - 30. Trtílek, 87. Müller, ŽK: 53. Šíp - nikdo, Rozhodčí: Mikula - Mrázek, Hanák, Delegát: Šoukal, Diváků: 320
Bystrc: Sehnal - Outrata, Marák, Jirásek (C), Šíp - Fousek, Košulič - Doležel (79. Urbánek), Fiala (85. Kratochvíl), Březina (61. M. Šplíchal) - O. Přichystal (61. Kubíček)