B l a n s k o - Před výkopem sobotního utkání 3. kola divize D FK Blansko - FC Slovan Rosice byl vedením klubu k příležitosti oslav svých 60. narozenin oceněn dlouholetý činovník Spartaku Metra Blansko a dnešního FK Blansko pan Karel Ťoupek.
Dlouholetý činovník fotbalového klubu Spartak Metra Blansko a později FK Blansko Karel Ťoupek se narodil 3. 7. 1955. Do 22 let bydlel v Horní Lhotě, poté až dodnes v Blansku. Rodák z Brna nastartoval svoji aktivní fotbalovou kariéru v 10 letech v žákovském družstvu Metry a byl i členem okresního žákovského výběru. Poté hrál za dorost a do roku 1976 za B tým. Od roku 1976 do roku 1996 trénoval žákovské týmy Metry Blansko. Pod jeho vedením působili takový hráči jako pozdější reprezentační brankář Jaromír Blažek, dvojnásobný hokejový mistr světa Roman Meluzín či pozdější opory A mužstva FK Blansko Tomáš Kleveta, Radim Farník, Martin Klimeš, Jan Torda, David Bednář, Zdeněk Traxl a mnoho dalších.

V roce 1983 začal organizovat tradiční turnaj mladších žáků Memoriál Miroslava Krabičky, který letos měl svůj již 32. ročník. Pracoval v trenérsko-metodické komisy OFS Blansko a vedl okresní výběr žáků. Od roku 1995 pracuje jako správce fotbalového stadionu na Mlýnské a v současné době je rovněž komentátorem fotbalových utkání A mužstva FK Blansko. Je členem komise sportovní a zahraniční komise města Blansko, vypomáhá při organizaci Memoriálu Dana Němce a při družebních akcích s polským partnerským městem Legnica.

Za FK Blansko pogratulovali Karlu Ťoupkovi předseda klubu Ing. Jiří Crha, místopředseda klubu Miloš Vašák a jako čestný host utkání zbrojovácká legenda pan Rostislav Václavíček. Držitel zlaté medaile z letních olympijských her 1980 v Moskvě a rodák z Prostějova odehrál v československé lize 289 zápasů a vstřelil 13 branek, vše v dresu Zbrojovky Brno, kde působil v letech 1971 - 1986 a s níž získal v sezoně 1977/78 titul mistra Československa. Je držitelem rekordu československé ligy, když nastoupil ve 280 po sobě jdoucích prvoligových utkáních bez přerušení.

Foto: Petr Coufal, http://www.fotocoufal.cz/