B l a n s k o - V boskovickém zámeckém skleníku se uskutečnilo vyhlášení XIII. ročníku ankety Fotbalista roku 2015. Stejně jako loni usedl na trůn brankář A mužstva FK Blansko David Juran. Do nejlepší jedenáctky se dostali také jeho spoluhráči Jan Trtílek, Petr Švancara a David Müller.
Moderátorského žezla se stejně jako v uplynulých dvou letech ujal pan Oldřich Kovář. Anketa, které se zúčastnilo 27 okresních klubů, probíhala dvoukolově. V prvním kole měly kluby nominovat po třech uchazečích v každé z kategorií. Z nich byl o prvenství v jednotlivých kategoriích udělán seznam, ze kterého měly kluby v mužské kategorii přidělit nominovaným hráčům pořadí od 1. do 11. U ostatních kategorií od 1. do 3. Muži podle toho, na které místo je ten který oddíl nominoval, dostávali body od 11 do 1. U ostatních kategorií to bylo od 3 do 1 bodu. Kulturní program obohatilo vystoupení skupiny Espuelas. Ocenění předávaly osobnosti z politického a sportovního, především pak fotbalového prostředí.

V kategorii dorostu zvítězil kmenový hráč Rudice, který na podzim působil v rámci střídavých startů ve starším dorostu FK Blansko, brankář Jan Matuška. Mezi žáky byl nejlepší Tomáš Farník, jehož strýc Radim v minulosti zanechal v našem klubu výraznou stopu. Farník junior za svůj oblíbený klub označil Real Madrid, jako svůj sportovní cíl však bez váhání jmenoval FK Blansko.

V hlavní kategorii obsadil 9. místo David Müller. „Pro mě je umístění mezi nejlepší jedenáctkou okresu velký úspěch. Loňský rok jsem neměl žádné zranění a mohl tak odehrát všechny zápasy. Jako týmu se nám výsledkově vcelku dařilo. Na jaře jsme se zachránili a na podzim uhráli solidní umístění. Věřím, že v letošním roce na to navážeme a v tabulce skončíme co nejvýše,“ řekl blanenský obránce.

Dvojice útočníků Petr Švancara - Jan Trtílek pak skončila na 4., resp. 3. místě. „Uplynulý rok pro mne nebyl jednoduchý z důvodu mých častých zdravotních problémů. Z pohledu týmu byly výsledky dobré, tak bych si přál, aby to pokračovalo. Jsem rád i za umístění mých spoluhráčů. Myslím si, že první místo je ve správných rukou, protože nás David po celý rok výrazně držel a za své výkony si to ocenění zaslouží,“ dodal Jan Trtílek.

Své prvenství z loňského roku obhájil David Juran, který výraznou měrou přispěl k záchraně v divizi a také k podzimnímu 6. místu. Kromě toho se s amatérským reprezentačním výběrem zúčastnil v létě EURA 2015, kde svěřenci Stanislava Schwarze obsadili dělené 5. - 6. místo. „Nečekal jsem to loni a ani letos. Hodně si tohoto umístění vážím. Dařilo se nám jako týmu, jen škoda, že jsme s reprezentací na EURU neuhráli lepší umístění. Po mém návratu z Irska jsem byl na zkoušce ve Znojmě, ale bohužel to angažmá nedopadlo, což mne mrzelo. Trošku se to podepsalo na mých výkonech na začátku nové sezóny, ale od zápasu s Vrchovinou jsem se pak cítil v pohodě. Nedostávali jsme moc branek, což je zásluha mých spoluhráčů. Pomohly mi také tréninky s panem Hronem. Všem spoluhráčům bych do nového roku chtěl popřát hlavně zdraví, bez kterého to nejde. S Blanskem bych chtěl hrát v horní polovině tabulky a po sezóně bych už se rád podíval někam do vyšší soutěže,“ vyslovil na závěr přání pro letošní rok David Juran.

Výsledky ankety fotbalista OFS Blansko 2015

Kategorie muži:
1. David Juran (FK Blansko)
2. Martin Sehnal (SK Olympia Ráječko)
3. Jan Trtílek (FK Blansko)
4. Petr Švancara (FC Zbrojovka Brno/FK Blansko)
5. Jiří Vorlický (TJ Vilémovice)
6. Martin Tajnai (SK Jedovnice)
7. Martin Fadrný (FC Boskovice)
8. Michal Šenk (TJ Sokol Rudice)
9. David Müller (FC Boskovice/FK Blansko)
10. Michal Macko (ASK Lipůvka)
11. Daniel Keprt (TJ Rakovec Kotvrdovice/SK Sokol Lipovec)

Kategorie dorost:
Jan Matuška (TJ Sokol Rudice/FK Blansko)

Kategorie žáci:
Tomáš Farník (FK Blansko)

Kategorie přípravky:
František Čejka (FC Boskovice)

Kategorie trenér:
Tomáš Šenk (SK Jedovnice)

Kategorie rozhodčí:
Jakub Hlubinka (Suchý)

Síň slávy:
Zdeněk Kuběna (Doubravice nad Svitavou), Milan Veselý (Skalice nad Svitavou)

Ceny předávali:
Jozef Regec (senátor), Hana Nedomová (starostka Boskovic), Jaromíra Vítková (místostarostka Boskovic), Petr Malach (místostarosta Boskovic), Ivo Polák (starosta Blanska), Jiří Crha (místostarosta Blanska a předseda FK Blansko), Josef Vrba (předseda ČUS okresu Blansko a ASK Blansko), Vladimír Kristýn (předseda OFS Blansko, člen VV JmKFS, předseda ASK Lipůvka), Karel Jarůšek (legenda Zbrojovky Brno), Ľudovít "Fero" Mikloš (legenda Zbrojovky Brno), Tomáš Polách (bývalý ligový fotbalista, hráč FK Hodonín), Stanislav Schwarz (předseda trenérské rady JmKFS), Ondřej Pelikán (ligový rozhodčí), Ondřej Paděra (FK Hodonín, reprezentant v malé kopané), Jan Koudelka (1. SK Prostějov, reprezentant v malé kopané), Lubomír Němec (člen VV JmKFS, předseda TJ Tatran Bohunice), Miroslav Strouhal (místopředseda VV OFS Břeclav).