2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Starší a mladší žáci odehráli dnes, 14.dubna 2018, dva duely na umělé trávě na Mlýnské. Zatímco starší žáci svému soupeři z Kunštátu podlehli těsně 2:3 , mladší žactvo se dočkalo vítězství v poměru 5:1.
Utkání mladších žáků bylo sehráno v 9 hodin ráno a z vítězství se mohli radovat domácí. Po prvním poločase už byl víceméně určen ráz utkání, když se postupně prosadili Nejezchleb, Boček a Čermák , kteří stanovili poločasové skóre 3:0 . Ve druhé půli přidal v 37. minutě další branku Čermák a poté ještě Jančálek . Za hosty snižoval v závěru Kazda , čímž stanovil konečný výsledek na 5:1 .

Starší žáci se střetli s lídrem soutěže a hned od začátku bylo vidět, že proti domácím stojí velmi silný soupeř. Hned ve 3. minutě zahrozil hostující Baňa . Brankář domácích Jelínek byl však velmi pozorný. Za tři minuty si však tentýž hráč naběhl do správného místa na míč z rohového kopu a poprvé rozvlnil síť - 0:1 . V 11. minutě hosté využili další rohový kop a střelcem byl tentokráte Marek - 0:2 . Blanenští kluci se poté několika výpady pokusili ohrozit branku hostujícího gólmana Sýse, ale marně. Ve 25. minutě konečně přišla i radost v domácím týmu zásluhou Slaniny , který se prosadil po přesně zahraném rohovém kopu - 1:2 . Za dvě minutky pálil z hrany pokutového území těsně vedle tyče Ťoupek. Do konce poločasu už se hra zdržovala převážně ve středu hrací plochy, nicméně v závěru přišel povedený náběh hostujícího Valenčíka, který se dobře zorientoval v pokutovém území, vystřelil na brankáře Jelínka, jenž míč vyrazil, bohužel však k nohám Baňi . Ten tak zvýšil na 1:3 .

Do druhého poločasu vstoupil znovu lépe soupeř, jenž několikrát vystřelil na branku Jelínka. Ve 47. minutě orazítkoval břevno blanenské brány Janků, následná dorážka mířila vedle. V této fázi zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 52. minutě se domácí dožadovali pokutového kopu po faulu na Ševčíka, ale rozhodčí posoudil situaci jako přestupek mimo pokutové území a zahrával se přímý kop. Střelu z něj gólman Sýs bezpečně kryl. Ke konci utkání se snažili domácí zatlačit na svého soupeře a po několika nábězích a závarech před brankou se v 68. minutě propracovali ke gólu. Přesnou střelu k tyči vyslal Ťoupek , který tak upravil skóre na konečných 2:3 .

Zítra čekají dvě utkání také dorostence, a to v Humpolci . Starší dorost začíná v 10:15 a mladší ve 12:30 . Hrát se bude na tamější umělé trávě.