P o l n á / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli v rámci 22. kola divize D na hřišti Slavoje TKZ Polné herně nejvydařenější utkání v dosavadním průběhu jara. Dvě vstřelené branky, dvě nastřelené tyče a několik dalších šancí nakonec svěřenci kouče Hajského přetavili v remízu 2:2.
„Na to, že jsme tu vstřelili dvě branky a kolik šancí jsme si dokázali vytvořit především ve druhém poločase, jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel při některých šancích zavánělo naše zakončení trošku lehkomyslností, která se nám nakonec nemusela vyplatit. Kdyby domácí skórovali z poslední standardky, tak bychom museli asi strkat hlavy někam hodně hluboko. Před utkáním bych byl s bodem spokojený, po zápase je ve mně malé zklamání, že to dnes neskončilo našim vítězstvím,“ hodnotil průběh zápasu blanenský trenér, kterému se do sestavy vrátil uzdravený kapitán Jan Nečas.

Blansko si slibné šance dokázalo vypracovat již v prvním poločase, jejich počet však výrazně narostl po změně stran, kdy lehkonohé útočné duo Trtílek - Koudelka, vydatně podporované záložní řadou, domácím bekům dělalo hodně starostí. „Důležití bylo, že se nám podařilo hned po přestávce vstřelit branku. Navíc jsem klukům už v poločase říkal, že Polná je dnes k přehrání. Je to škoda, že z toho není vítězství, i když i bod je pro nás krásný,“ zůstal pozitivně naladěn Jiří Hajský.

Blanenští dokázali uhlídat zkušeného domácího forvarda, ex-ligového Tomáše Kaplana, který doposud vstřelil jedenáct branek. „Soupeř se nejčastěji dostával do polonebezpečných útoků po dlouhých nakopnutých míčích, s nimiž jsme měli i vzhledem k výškové převaze domácích občas problémy, ale nakonec jsme si s tím poradili. Pozitivní je, že náš herní projev se zlepšil a na jaře byl zatím nejlepší, který jsme předvedli,“ těšilo blanenského trenéra.

Z posledních čtyř utkání vytěžili jeho svěřenci 10 bodů při skóre 12:4 a mílovými kroky tak směřují k uchování divizní příslušnosti pro příští ročník. „Ta série, která se nám teď povedla, je na mužstvo, které se zachraňuje, velmi dobrá. Už chybí opravdu jen pár bodíků k tomu, abychom mohli definitivně mluvit o záchraně. Každopádně s jarní části můžeme být protazím spokojeni,“ uzavřel mistr republiky z roku 1978.

Další důležitý duel čeká fotbalisty FK Blansko netradičně v neděli 27. dubna, kdy od 16:00 přivítají na stadionu na Údolní další celek, bojující o setrvání v divizi, TJ Tatran Bohunice.