2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

R O S I C E - 273 minut. Přesně tak dlouho již čekají fotbalisté FK APOS Blansko na vstřelený gól. Jejich půst se protáhl ve včerejším utkání v Rosicích, které díky zásahům Malaty a Dvořáčka vyhrály 2:0.

Delegát: Prokeš

Lengál - Vítámvás, Komárek, Gamba, Kučera - Dufek, Oprchal, Pšikal (79. Černý), Rutmár (82. Lajcman) - Šimek (70. Dvořáček), Malata (C) Náhradníci: Horna, Dvořáček, Císař, Lajcman, Černý Trenér: Miloš Švanda

Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný, Šíp - Bubeníček, Janíček (46. Fous), Kostka (81. Nečas), Hájek (66. Farník) - Traxl, Bednář Náhradníci: Kleveta, Fous, Nečas, Farník, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Naše mužstvo nastupovalo do utkání s vědomím, že již 183 minut drží gólový půst. V týdnu opustil kabinu Martin Sehnal, který zamířil na hostování do Bystrce a tak bylo hodně fanoušků zvědavo, jak si s tím Blanenští poradí. Ve středové řadě Rosic nastoupil proti bývalým spoluhráčům Jan Pšikal, který v Blansku působil před rokem. Na lavičce náhradníků byl do hry připraven další náš bývalý hráč Lukáš Dvořáček.

Obě mužstva čekal vzhledem k deštivému počasí podmáčený terén. První náznak šance si vypracovali domácí zásluhou Dufka, který provětral levou stranu blanenské obrany, z brány se vydal proti němu brankář Slanina, míč ale minul, pozorný Němec však vzniklé nebezpečí včas zažehnal. Bezprostředně poté vystihl rozehrávku Rosic Bednář, poslal ideální míč do běhu Traxlovi, který tváří v tvář brankáři mířil vedle. Této neproměněné šance litovalo Blansko dvojnásob v 11. minutě. Průnik po pravé straně Dufek zakončil přesným centrem, ten se snesl na hlavu osamoceného Malaty, který se v takových situacích nemýlí - 1:0. Nejlepší střelec divize si připsal 11. gólový zářez v sezóně. Domácí tak mohli čekat v kompaktním bloku na brejkové situace, naše mužstvo se muselo vypořádat s tím, že útočilo do plných. V tomto ohledu se mohli Blanenští spolehnout na aktivního Bednáře, který táhl většinu nebezpečných útoků. V 16. minutě jeden takový zastavoval obránce Vítámvás až ve vápně. Ve 20. minutě opět Bednář po kombinaci se Šípem přihrál pod sebe, Kostkovi k ideálnímu zakončení chyběl krok. Rosice odpověděly akcí Dufka a Malaty, prvně jmenovaný mířil nad. Pak v krátkém sledu zakončoval dvakrát Bednář, poprvé mířil vedle, s druhým pokusem už měl brankář Lengál více starostí, přesto si poradil a tvrdou střelu z 20 metrů vyrazil. Další tvrdá rána Bednáře následovala po přihrávce Němce, Lengál ji vyrazil na roh. Za čtyři minuty si Bednář udělal dobrý den z Dufka, centr zleva napálil na branku Janíček, tečovaná střela skončila dalším rohem. Těsně před odchodem do kabin Němec zastavil průnik Šimka faulem. Exekuce trestného kopu se ujal Malata, jehož bomba zamířila do míst, kde byl připravený Slanina.

Po změně stran mohl své bývalé spoluhráče ztrestat Pšikal, který využil zaváhání blanenské obrany, brankář Slanina si s jeho přízemní střelou dokázal poradit. Za tři minuty pálil znovu Pšikal, tečovaná střela skončila rohovým kopem. V 55. min. se do vápna Blanska prodral Malata, na pokyn diváků „Peco, střílej“ domácí kanonýr vystřelil, z úhlu však mířil vedle. Zajímavých momentů neubývalo. Za další dvě minuty poslal Malata míč rozběhnutému Dufkovi, ten zakončil těsně nad. V 59. se po kombinaci Traxla s Bednářem dostal ve vápně míč ke Kostkovi, ten zamířil levačkou nad. Poté snad pětkrát zkoušel štěstí Pokorný, jeho střely skončily rohovým kopem nebo úspěšným zákrokem Lengála. V 76. min. v krátkém sledu střílel dvakrát Bubeníček, ani jednou se mu branku trefit nepodařilo. V 77. min. Němec ukázkově vystoupil a získal míč, posunul jej na Bednáře, ten se dostal až do vápna, kde však místo střely volil přihrávku na obsazeného spoluhráče. Tlak Blanska vyvrcholil v 79. min. opět spoluprácí Traxla a Bednáře, druhý jmenovaný vyslal na branku Rosic nádherný projektyl, který k velké smůle skončil na břevně. Známý fotbalový zákon Nedáš – dostaneš se vyplnil za 4 minuty. Lukáš Dvořáček se dostal k míči po autovém vhazování, ze 4 hráčů Blanska udělal solné sloupy a propálil Slaninu - 2:0. Rosice druhá branka definitivně uklidnila. Proto jim patřil konec utkání. Své vedené mohly navýšit zásluhou Malaty, který se ve vápně efektně uvolnil, zamířil však do břevna. V úplném závěru Slanina kryl další střelu Malaty a pokus Dvořáčka. Po závěrečném hvizdu Rosice slavily posun v tabulce na 6. místo, naše mužstvo naopak po páté porážce v sezóně má blíže k suterénu tabulky.