2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Ž ď á r / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po domácí remíze se Starou Říší minulou sobotu a středeční výhře nad Mutěnicemi tentokrát vyšli bodově naprázdno. V rámci 23. kola divize podlehli svěřenci trenéra Kuglera Žďáru nad Sázavou na jeho hřišti 2:0.

Delegát: Blažek

Hajný - P. Ločárek, Veselý (C), Turek, Vomela - Bureš (87. Pinkava), Mašek, Doležal, Kunstmüller (78. T. Ločárek), Nedvěd - Filippi (70. Chmelíček)
Náhradníci: Machala, Chmelíček, Jurnečka, Ločárek, Pinkava
Trenér: Petr Nedvěd

Juran - Gromský, R. Fousek, Bubeníček (C) (88. Kratochvíl), Müller - Šplíchal, P. Fousek - D. Šural (78. M. Zouhar), Nečas (46. Chloupek), Doležel - Trtílek
Náhradníci: Kratochvíl, Šíp, Chloupek, Buchta, M. Zouhar, F. Němec

Na závěr anglického týdne Blansko zavítalo na půdu loňského a předloňského účastníka MSFL Žďáru nad Sázavou, s nímž na jeho hřišti má dlouhodobě nepříznivou bilanci. Blanenští fotbalisté na stadionu Bouchalky prohráli všechna tři předchozí utkání při záporném skóre 2:11. Trenér Kugler musel změnit vítěznou sestavu z posledního utkání proti Mutěnicím. Pozici defenzivního štítu obsadil místo zdravotně indisponovaného Šípa uzdravený Šplíchal.

V úvodní půlhodině hry byli nebezpečnější hosté. Již v 1. min. zahrozil po průniku Trtílek, který z výhodné pozice pálil nad. Ve 3. min. tečoval po trestném kopu Bubeníčka míč hlavou mimo tři tyče Müller. V 5. min. po Trtílkově akci pálil nepřesně D. Šural. O dvě minuty později skončila podobně pohotová střela Doležela. Domácí se kromě dvou standardních situací na polovinu Blanska dostávali jen sporadicky. Ve 30. min. však po hrubce v blanenské rozehrávce převzal před vápnem míč osamocený TOMÁŠ DOLEŽAL, který si proti Juranovi počínal chladnokrevně a poslal Žďár do vedení - 1:0.

O tři minuty později zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti Nedvěd, ale jeho muška byla notně vychýlená. Ve 37. min. vybídl Doležal ve vápně rychlonohého Bureše, Juran včasným vyběhnutím útočné snažení Žďárských zmařil. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala ve 43. min., tentokrát Bureš zakončit stihl, ale Jurana propálit nedokázal.

Do druhého poločasu poslal blanenský kouč místo zraněného Nečase Chloupka. V 52. min. skončila mimo tečovaná střela domácího Nedvěda. V 56. min. se po výborné přihrávce Müllera ocitl sám za domácí obranou Chloupek, který si míč zpracoval na dlouhou nohu a brankář Hajný slibnou příležitost ke srovnání hostům zmařil. V 65. min. poslal do pokutového území Blanska výstavní centr Kunstmüller, kde si na něho naběhl JIŘÍ BUREŠ, který hlavou překonal Jurana - 2:0.

Blansko již po druhé inkasované brance v útoku příliš nehrozilo. Na závěrečných dvacet minut poslal domácí trenér Nedvěd do hry zkušeného ex-ligového Chmelíčka. Ten se mohl v 75. min. zapsat do střelecké listiny, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče. O čtyři minuty později pak domácí forvard v ještě výhodnější pozici zakončil nad. V samotném závěru si premiéru v mistrovském utkání za muže odbyl blanenský Kratochvíl, který nahradil kapitána Bubeníčka. Na vítězství domácích se již nic nezměnilo.

Další výsledky 23. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Uherský Brod - Otrokovice 1:2 (0:1), Hodonín - Vrchovina 1:1 (1:0), Bystřice nad Pernštejnem - Napajedla 5:3 (3:3), Stará Říše - Slovan Rosice 3:1 (1:0), Pelhřimov - Velké Meziříčí 2:1 (0:1), Mutěnice - Havlíčkův Brod 1:2 (0:1), Tasovice - Slavoj Polná 3:3 (0:1)