2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si připsali velmi důležité tři body do divizní tabulky. V dohrávce 20. kola porazili svěřenci trenéra Michala Kuglera FK Mutěnice 4:1. Branky vítězů zaznamenali Jan Trtílek, Luboš Chloupek, Jan Doležel a Přemysl Fousek.

Delegát: Šoukal

Juran - Gromský, R, Fousek, Bubeníček (C), Müller - P. Fousek, Šíp - D. Šural (61. Chloupek), Nečas (87. Jarůšek), Doležel - Trtílek (81. M. Zouhar)
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Chloupek, M. Zouhar, Švancara

Horecký - Chromeček (77. Pavelka), Varmuža, Kupčík, Vydařilý - Holešinský, Hromek, Trávník, Lamáček (85. Kratochvíla) - M. Čepil (85. Hanák), Koštuřík
Náhradníci: Kratochvíla, Pavelka, Hanák, Šupa
Trenér: Petr Zemánek

V dohrávce 20. kola hostili fotbalisté FK Blansko na svém stadionu FK Mutěnice. Hosté se v minulém kole prezentovali sympatickým výkonem na hřišti suverénního lídra soutěže Velkého Meziříčí, kde nakonec svěřenci trenéra Petra Zemánka prohráli nejtěsnějším rozdílem 1:0. Domácí trenér Michal Kugler postrádal zraněné duo Šplíchal - T. Zouhar. Mimo hru jsou stále také Buchta a Pokorný.

Zápas zahájila domácí družina nadějně. Série rohových kopů v podání kapitána Bubeníčka však prvotní úspěch nepřinesla. Naopak hosté hned z prvního rohového kopu udeřili. Odraženého míče se v pokutovém území zmocnil MARCEL ČEPIL a poslal ho za záda Davida Jurana - 0:1. V 18. min. se svižnou střelou z trestného kopu prezentoval Koštuřík, jeho pokus skončil vedle pravé tyče.

Ve 23. min. pronikl do šestnáctky Trtílek, kde ho o míč odkopem na roh připravil Varmuža. Bubeníček tentokrát od rohového praporku poslal přetažený centr, který JAN TRTÍLEK efektní patičkou přetavil ve vyrovnání - 1:1. Do konce poločasu se hrálo častěji podle blanenských not, ale šancí se již diváci nedočkali.

Také druhý poločas pokračoval v podobném duchu, jako končil ten první. Zajímavé momenty se začaly dít po hodině hry. Nejprve v 63. min. vyrazil Juran povedenou střelu Trávníka z přímého kopu. Na druhé straně vznikl po centru Doležela a zakončení Trtílka ve vápně hostů zmatek, který nakonec skončil odkopem jednoho z mutěnických hráčů do bezpečí.

V 66. min. po dlouhém autu Gromského prověřil pozornost Horeckého agilní Trtílek. Poté po zklepnutí domácího forvarda střílel vedle Nečas. Zvýšena ofenzivní invence se domácím borcům vyplatila v 69. minutě. V ní Trtílek obelstil trojici protihráčů, poslal míč na odkrytou pravou stranu, kde se do něj opřel střídající LUBOŠ CHLOUPEK, který křižnou střelou poslal Blansko do vedení - 2:1.

Definitivní klid do domácích řad přinesla 71. minuta. Po autu Gromského se šikovně uvolnil P. Fousek, jehož milimetrový centr poslal levačkou na vzdálenější tyči pod břevno JAN DOLEŽEL - 3:1.

Navíc v 80. min. dobře hrající Trtílek přesprintoval střídajícího Pavelku, oslovil přihrávkou ve vápně PŘEMYSLA FOUSKA, který po zasekávačce technickou střelou odrazem od levé tyče rozvlnil síť Horeckého branky počtvrté - 4:1. Hosté se již zmohli pouze na průnik v podání Trávníka v 84. min., po němž zazvonila za Juranem levá tyč. Tečku za utkáním napsal v samotném závěru Doležel, který po přistrčení Jarůška nastřelil břevno. Tři body tak zaslouženě zůstaly na Údolní.

K dalšímu diviznímu utkání cestují fotbalisté FK Blansko v neděli 26. dubna na hřiště Žďáru nad Sázavou.

Další výsledky 20. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

4. 4. Otrokovice - Polná 4:3 (1:1), Uherský Brod - Pelhřimov 3:1 (2:0), 5. 4. Velké Meziříčí - Tasovice 1:0 (1:0), Havlíčkův Brod - Bystřice nad Pernštejnem 0:0, Žďár nad Sázavou - Stará Říše 2:1 (1:1), 15. 4. Rosice - Hodonín 0:0, 29. 4. Vrchovina - Napajedla 2:0 (0:0)