B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli další domácí utkání. Po brankách Michala Šenka, Jana Doležela, Petra Šípa a Marka Pernici zdolali svěřenci trenéra Karla Jarůška Moravský Krumlov poměrem 4:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo.

7. kolo , 22. září 2012, FK Blansko - FC Moravský Krumlov

FC Moravský Krumlov

Branky: 13. Šenk, 69. Doležel, 75. Šíp, 87. Pernica
ŽK: nikdo - 15. Horák
Rozhodčí: Kučera - Strya st., Brach
Delegát: Šrom

Němec - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Šíp - Jarůšek (86. Sedláček), Pokorný (78. Mokrý), Beneš, Šenk - Doležel, Trtílek (81. Pernica)
Náhradníci: Pernica, Mokrý, Sedláček, Šmerda
Trenér: Karel Jarůšek

Bogner - Anders, Horák, Hlučil (C), Vošmera - Březina (86. Houdek), Machotka, Pelikán (69. Řezáč), Adamik (63. Staněk) - Procházka, Kůra
Náhradníci: Houdek, Zelníček, Staněk, Řezáč
Trenér: Karel Pelikán

V rámci 7. Kola krajského přeboru se na stadionu na Údolní střetla mužstva s druhými nejlepšími obranami v soutěži. Brankáři Moravského Krumlova a Blanska v dosavadních osmi kolech pustili za svá záda shodně pouze osm branek. Lepší byl v tomto ohledu pouze Bzenec, který inkasoval čtyřikrát. Domácí lodivod Karel Jarůšek nemohl kromě dlouhodobě zraněného tria Juran, Zouhar, Vašák počítat ani se službami obránce Maráka, kterého do hry nepustila viróza.

Blanenští byli od začátku utkání aktivnější. V 8. min. se zastřeloval Trtílek, v 11. min. odvrátila obrana hostů koníček Beneše na roh. Pak se nad Blanskem spustil déšť. S jeho prvními kapkami se ve 13. min. do míče opřel Šenk a jeho krásná střela z 20 metrů skončila u pravé tyčky Bognerovy branky - 1:0.

Na další branky si pak museli diváci počkat až do druhého poločasu, který byl mnohem výživnější na šance i na góly. Odstartovala ho přízemní střela Pokorného, se kterou si hostující brankář poradil. Na druhé straně musel až ve 49. min. poprvé vážněji zasahovat také Němec, v jehož rukavicích skončil trestný kop Machotky.

V 62. min. prodloužil Bubeníčkův aut Trtílek na Doležela, ten našel centrem ve vápně Šenka, který však z voleje branku přestřelil. Za čtyři minuty poslal Beneš do úniku opět Šenka, ten ani tentokrát nemířil přesně. Pojišťující druhé branky se tak domácí dočkali v 69. minutě. Po Trtílkově akci předložil Šenk míč ve vápně Doleželovi a ten ho mazácky poslal za záda Bognera - 2:0.

Třetí branku Blanska přidal v 75. min. po výstavní střele ze 30 metrů Šíp, který dal vzpomenout na svůj čtyři a půl roku starý počin v utkání proti Hulínu, kdy ho podobně povedená střela proslavila na TV Nova v rubrice Borec nakonec - 3:0.

O navýšení skóre se mohl v 81. min. postarat Beneš, střela z hranice velkého vápna proletěla kolem levé tyčky. V 85. min. prošel až do vápna kapitán Bubeníček, následně míč předložil jako na zlatém podnose Doleželovi, ten ale sám před Bognerem branku Krumlova minul.

Konečnou podobu výsledku tak dal v 87. min. střídající Pernica, který nekompromisně uklidil míč do sítě po pobídce od Bubeníčka - 4:0.

Další výsledky 7. kola KP:
Boskovice - Mutěnice 2:2 (2:1), Sparta Brno - Rousínov 1:3 (1:2), Podivín - IE Znojmo 2:5 (0:4), Novosedly - Bzenec 4:3 (2:0), Rajhrad - Ivančice 2:2 (2:1), Kyjov - Bosonohy 3:1 (1:0), Ráječko - Kuřim 2:1 (0:1)