05.05.2013  |  Boris Hasa

Blansko na závěr anglického týdne uhrálo remízu v Moravském Krumlově

M o r a v s k ý   K r u m l o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zakončili úvodní anglický týden jarní části sezóny remízou v Moravském Krumlově. Na vedoucí branku Ladislava Hansla dokázali domácí reagovat brankou do šatny a skóre se již po změně stran i přes snahu obou týmů nezměnilo.

22.kolo, neděle 5.5.2013, 16:30
1FC Moravský Krumlov
Sestava: Bogner - Klodner, Zelníček, Hlučil (C), Vošmera - Staněk (90. Adamík), Machotka, Procházka, Březina - Čepera (82. Jursa), Řezáč (72. Kabelka)
Náhradníci: Jursa, Kabelka, Matějka, Adamík
Trenér: Rudolf Holátko
Sestava: Juran - Gromský, Maška, Müller, Křivánek - Nečas (65. Jarůšek), Zouhar, Bubeníček (C), Pokorný (65. Buchta) - Hansl, Trtílek
Náhradníci: Mokrý, Jarůšek, Buchta, F. Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský
Branky: 45. Procházka - 40. Hansl
ŽK: 33. Hlučil, 40. Zelníček, 90. Machotka, 90. Staněk - 39. Müller, 57. Trtílek, 66. Zouhar, 81. Buchta
Rozhodčí: Dohnálek - Štipský, Vajdík
Delegát: Kratochvíl

V Moravském Krumlově se střetly týmy, kterým anglický týden doposud vycházel bodově stoprocentně. Zatímco Blanenští vyhráli dva domácí zápasy proti Bosonohám a Spartě Brno, Krumlovští pro změnu loupili na venkovních hřištích. V Rajhradě zvítězili svěřenci Rudolfa Holátka 3:1 a v derby v Ivančicích 3:2.

V prvním poločase byli lepším týmem domácí. Projevovali větší hlad po vstřelení branky a získávali většinu odražených míčů ve středu pole. V 5. min. si křižnou přihrávku dobře zpracoval Řezáč, střela domácího útočníka mířila vedle pravé tyče. Následně pálil nebezpečně k pravé tyči Čepera a činit se musel brankář Juran. Těsně nad břevnem poté skončil volej zakončujícího Březiny.

Ve 20. min. si potlesk diváků vysloužil za sportovní gesto blanenský záložník Jan Nečas, který opravil předchozí verdikt rozhodčího Dohnálka, který přiřkl autové vhazování původně Blansku. Domácí mohli ve 22. min. otevřít skóre, když Juran nejprve tygřím skokem vytáhl na roh střelu Hlučila. Po něm orazítkoval pravou tyč blanenské branky hlavičkující Řezáč.

Ve 37. min. propadl po rohovém kopu míč až k volnému Březinovy, jeho střela o vlásek minula cíl. Blanenští se k poprvé k ohrožení branky dostali ve 40. min. a hned gólově udeřili. Trtílek svým průnikem do vápna rozhodil defenzivní linii Krumlova a jeho práci dokonal jeho útočný parťák Ladislav Hansl, který pohotovou střelou překonal Bognera - 0:1.

Do kabin se ale odcházelo za nerozhodného stavu. Ve 45. min. Krumlov rychle rozehrál po faulu volný přímý kop a Jiří Procházka tečovanou střelou vymetl pavučinu v levém horním rohu blanenské branky - 1:1.

Nástup do druhého poločasu měli Blanenští mnohem lepší. V 52. min. protáhl Bognera střelou z 23 metrů Nečas. O pět minut později si Nečas vyměnil míč s Trtílkem, nakonec se však ke střele z dobré pozice nedostal. V 59. min. po průniku Řezáče hasil nebezpečí ve vlastním pokutovém území razantním odkopem obránce Křivánek.

V 66. min. vyrobil jedinou chybu v utkání jinak dobře hrající obránce Müller, kterému míč vypíchl Čepera, osamocený domácí útočník po úniku zamířil k pravé tyči, Juran míč ještě stačil vytěsnit na roh. Na druhé straně vybídl Křivánek přihrávkou ke střele Hansla, jehož bombu z 30 metrů Bogner s námahou vyrazil. Nejčastěji zakončující hráč Blanska Hansl se zkoušel prosadit v 73. a v 76. minutě. V prvním případě si domácí brankář s přízemní střelou poradil, ve druhém scházela střele blanenského útočníka přesnost.

V 78. min. si domácí diváci povzdechli, když po centru Klodnera minul hlavou hostující branku v nadějné pozici Procházka. Poslední větší šanci utkání kryl v 82. min. brankář Juran, když na něj zblízka nevyzrál hlavičkující Kabelka.

Další výsledky 22. kola:
IE Znojmo - Podivín 2:2 (2:2), Bzenec - Novosedly 5:0 (4:0), Ivančice - Rajhrad 4:2 (1:2), Bosonohy - Kyjov 3:0 (1:0), Kuřim - Ráječko 0:2 (0:0), Rousínov - Sparta Brno 2:2 (1:2), Mutěnice - Boskovice 5:3 (2:1)

Video z utkání

Mgr. Jiří Hajský, FK Blansko: „Z utkání jsem měl obavy. Ve středu jsme zahráli dobrý zápas se Spartou Brno a mám pocit, že se dnes projevilo u hráčů určité uspokojení. Hlavně v prvním poločase si kluci mysleli, že se Krumlov porazí sám. Ten problém v hlavách tam prostě byl, a proto jsme také předvedli v prvním poločase nejslabší výkon na jaře. Na druhou stranu jsme hráli venku a neprohráli, což je i s přihlédnutím k ostatním výsledkům dobré.“