12.09.2017  |  Boris Hasa, Foto: Petr Nečas

Blansko na zkušený Tišnov nestačilo, schytalo pětku

T i š n o v / B l a n s k o - Vysokou porážkou svěřenců trenéra Maši skončilo utkání dvou bývalých farmářských celků Tišnova s Blanskem. Domácí celek nabitý kvalitními hráči nedal hostům šanci a zvítězil přesvědčivě 5:0.

6.kolo, neděle 10.9.2017, 16:00 | stadion AFK Tišnov, Ostrovec
5AFK Tišnov
Sestava: Kunický - Bubeníček (C), Huška, Sedlo, Pospíšil - Žáček (81. Halas), Krejčíř (69. Grůza), Schneider, Bednář - Sodomka, Švancara
Náhradníci: Koutný - Grůza, Pořízek, Halas
Trenér: Zdeněk Valnoha
Sestava: Záleský - Imramovský (83. Pačovský), Šplíchal (C), Feik, Škrabal - Bokůvka, Závodný - Kratochvíl, Pšikal, D. Šmerda (58. Chloupek) - Trtílek
Náhradníci: Veselý - Chloupek, Pačovský, M. Šmerda
Trenér: Martin Maša
Branky: 4. Bednář, 13. a 26. Sodomka, 46. Švancara, 56. Schneider
ŽK: Krejčíř - D. Šmerda, Záleský, Pšikal
Rozhodčí: J. Mayer - Gloser, T. Sedláček
Delegát: Šoukal
Hrací doba: 45+0 ; 45+0

V 6. kole se Blansko představilo na půdě nováčka divize D Tišnova. Ten si však toto označení skutečně zaslouží jen podle faktu, že v této soutěži jeho fotbalisté působí poprvé v klubové historii. V jeho kádru totiž najdeme nespočet hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží a také kteří dříve oblékali blanenský dres. V základní sestavě jich nastoupilo hned sedm - David Bednář, Radim Bubeníček, Petr Švancara, František Schneider, Daniel Pospíšil, Jakub Krejčíř a Tomáš Sodomka.

Trenér Blanska Martin Maša provedl dvě korekce v sestavě oproti poslednímu domácímu utkání s Třebíčí. Místo nezkušenějšího hráče Martina Šmerdy naskočil jeho jmenovec dorostenec Dominik, Luboše Chloupka nahradil Tomáš Škrabal.

Zápas se odehrával podle jedněch not a to těch Tišnovských. Domácí udeřili již po necelých čtyřech minutách hry. Huška křížným pasem přenesl těžiště hry na levou stranu, zde se přes Imramovského uvolnil nestárnoucí Švancara a jeho zpětnou přihrávku zužitkovala ukázkovou střelou z voleje k levé tyči bývalá opora Blanska DAVID BEDNÁŘ - 1:0.

Pohodu v ofenzivě pak žlutomodří podruhé dokumentovali ve 13. minutě. Krejčíř vyslal do běhu TOMÁŠE SODOMKU, kterého nezastavil Feik a domácí útočník nekompromisní střelou poslal míč do sítě - 2:0.

Za sedm minut mohl Sodomka přidat svoji druhou branku v utkání, po centru Švancary však jeho volej vyškrábl mimo tyče reflexivním zákrokem brankář Záleský. Domácí střelec však dlouho tesknit nemusel. Ve 25. min. Švancarův přesný centr sklepl Huška ve vápně a zcela volný TOMÁŠ SODOMKA zblízka dorazil míč do brány - 3:0.

Za deset minut stále při hostech paní štěstěna, když po podklouznutí Kratochvíla uzmul míč před šestnáctkou Krejčíř a vypálil do břevna, poté Bednář hostující svatyni těsně minul. Na druhé straně ve 37. min. zahrozili z ojedinělého útoku Blanenští, když po akci Kratochvíla zakončoval technicky Pšikal, Kunický však míč pokryl. První poločas završila střela Schneidera z trestného kopu, kterou Záleský vytáhl mimo tři tyče a vzápětí mířil razantním volejem nad Huška.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Navíc hned ve 46. min. využil nedůrazu hostů před vlastním pokutovým územím PETR ŠVANCARA, který si narazil s Žáčkem a obloučkem překonal Záleského - 4:0.

V 54. min. se pak stejný hráč těsně před blanenským brankářem neprosadil. Na druhé straně pronikl šikovně do vápna Pšikal, včas vyběhnuvší Kunický však korekci skóre odmítl. Konečnou podobu výsledku dal v 56. min. FRANTIŠEK SCHNEIDER, který ranou z 19 metrů z trestného kopu potrestal předchozí faul Feika na Sodomku - 5:0.

Tišnov se po jednoznačném vítězství vyhoupl do čela divizní tabulky, Blansko kleslo na 13. místo.

Další mistrovské utkání sehrají fotbalisté A týmu FK Blansko oproti původnímu plánu již tento pátek 15. září, kdy od 17:00 hostí na stadion na Údolní celek TJ Slovan Bzenec.

Záznam z utkání

Další výsledky 6. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Břeclav - Žďár nad Sázavou 0:0 (0:0), Polná - Strání 1:0 (1:0), Bzenec - Havlíčkův Brod 4:0 (1:0), Třebíč - Rosice 0:4 (0:1), Velká Bíteš - Tasovice 1:2 (1:1), Vrchovina - Ždírec nad Doubravou 2:1 (2:1), Šumperk - Stará Říše 2:0 (0:0)

Martin Maša, FK Blansko: „Neměli jsme nijak přehnané ambice, ale o překvapení jsme se pokusit chtěli. Kluci věděli, co mají na bývalé ligové hráče hrát, ale na hřiště se jim to přenést nepodařilo. Nedokázali jsme pokrývat nebezpečné situace v nebezpečných prostorech. Tišnov tu kvalitu momentálně má někde jinde než my. Hrát proti němu za stavu 0:2, to je problém pro každého, natož pro náš nezkušený tým. Takže potom se zápas víceméně jen dohrával. My jsme měli jen náznaky brejků, ale nedokázali jsme je dotáhnout do šancí.“

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu