2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

S v i t a v y / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko na závěr soustředění v Hamrech u Svitav sehráli na umělé trávě ve Svitavách-Lánech přátelské utkání s rezervou TJ Svitav. Svěřenci kouče Hajského v tomto utkání zvítězili 4:2, dvě branky vstřelil navrátilec do sestavy Jan Trtílek.

přátelské utkání , 3. března 2013, TJ Start Brno - FK Blansko

TJ Start Brno

2:4

Poločas: 1:2
Branky: Stenzel, Brandejs - Trtílek 2, Paděra, Nečas

V utkání se jako první prosadili hosté z Blanska. Na rohový kop Zouhara si na přední tyči naběhl Paděra a přesnou hlavičkou na vzdálenější tyč nedal gólmanovi šanci - 0:1.

Vedení našeho týmu trvalo asi do 20. minuty, kdy se přes levou stranu prosmýkl Brandejs a jemným obloučkem srovnal stav utkání - 1:1.

Jednobrankový rozdíl vrátil našemu mužstvu Nečas, který dostal přesnou kolmici za obranu a střelou podél gólmana stanovil stav první půle na 1:2. Branek mohlo padnout na naší straně více, ale Hansl ani Nečas ve svých šancích neuspěli.

Do druhé půle trenér Hajský prostřídal sestavu, obraz hry se výrazněji nezměnil. Utkání bylo vyrovnané, každé mužstvo mělo intervaly, kdy bylo lepší. Svitavy si svoji lepší chvilku vybraly kolem 60. minuty. Stejně jako u první, tak i u druhé branky byl přítomen Brandejs, který tentokrát v roli nahrávače naservíroval míč před odrytou branku Stenzelovi, ten se nemýlil - 2:2.

Za několik okamžiků mohl strhnout vedení pro svůj tým Jarůšek, ale v dobré pozici neprostřelil brankáře.

Poslední slovo v utkání měli ale Blanenští, konkrétně Trtílek. Na 2:3 zvyšoval po čistě dohraném souboji se svitavským gólmanem a následně pohodlně rozvlnil síť. Svoji druhou branku zaznamenal z trestného kopu z velkého vápna. Ač pravák, exekuci provedl levou nohou, ale ani tak se nemýlil a míč poslal neomylně za brankovou čáru - 2:4.

Další přípravné utkání čeká fotbalisty FK Blansko v sobotu 9. března, kdy se od 14:00 střetnou s druhým celkem divize D HFK Třebíčí na jejím hřišti s umělým povrchem na ulici Manž. Curieových 734.