2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Ani ve 23. kole Fortuna Moravskoslezské ligy se fotbalisté A týmu FK Blansko prvního jarního vítězství nedočkali. V 72. minutě duelu se Slováckem B je sice poslal do vedení svoji čtvrtou brankou v sezóně Luboš Chloupek. Soupeř však o pět minut později dokázal vyrovnat a odvezl si z Údolní bod za remízu 1:1.

23. kolo , 29. dubna 2017, FK Blansko - 1. FC Slovácko B

1:1

1. FC Slovácko B

Branky: 72. Chloupek - 77. Vaďura
ŽK: 58. Gromský, 62. Koláček, 70. Hanuš, 90. Duda - 51. Tischler, 61. Čajka, 80. Vaďura
Fauly: 14:10

Floder - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Duda - Chloupek (90. Buchta), Kučera, Kolařík (80. Kratochvíl), Minx (80. Feik) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Píšek, Kratochvíl, Feik, Buchta
Trenér: Zbyněk Zbořil

Semanko - Flasar, Suchý (C), Kucera, Čajka - Pospíšil, Tischler, Křivánek (76. Vaďura), Mareš (76. Vinkler) - Kubala, Yu Kanghyun
Náhradníci: Horáček - Vinkler, Jahoda, Vaďura
Trenér: Pavel Němčický

V minulém utkání na hřišti Petřkovic se letos poprvé v sestavě Blanska objevil Stanislav Píšek a svěřenci trenéra Zbořila i díky jeho přispění vybojovali remízu 1:1 a přerušili čtyřzápasovou sérii bez bodového zisku. Proti B týmu Slovácka však vytáhlý obránce znovu usedl pouze na lavičku náhradníků, protože operované koleno ještě není ve stoprocentní kondici. Problémy v obdobné partii těla vyřadily ze hry také útočníka Jana Trtílka, který sledoval zápas pouze v civilu v blízkosti domácí střídačky.

Už v 6. min. si připsal první zákrok domácí brankář Floder, který po standardce Křivánka vyrazil pokus Kubaly. Blanenští si první možnost ke skórování vypracovali v 17. minutě. Kolařík vysunul na pravém křídle Chloupka, po jehož přízemním centru trefil zakončující Kučera pouze brankáře Semanka. Ve 28. min. se po centru Chloupka střetli ve vzdušném souboji domácí útočník Stehlík s brankářem Semankem. Oba aktéři však z tohoto souboje vyvázli bez výraznější újmy. O šest minut později došlo k další konfrontaci těchto hráčů. Stehlík po pasu Hanuše pronikl do vápna, brankář Semanko si s jeho střelou poradil.

Na konci prvního poločasu pak musel být v permanenci domácí brankář Floder. Ten ve 39. min. vytáhl nad břevno trestný kop Křivánka a o tři minuty později si poradil také s šancí Mareše.

Po změně stran a několika neplodných útocích na obou stranách zaujala diváky situace v 60. min., kdy nastřelil míč do malého vápna Stehlík, který si málem srazil do vlastní sítě obránce Flasar, Semanko se však včas přemístil a vzniklé nebezpečí zažehnal. Hostujícího brankáře pak nepřekonal ani o čtyři minuty později zakončující Minx. Snaha domácích přinesla kýžené ovoce až v 72. minutě. Dobře sehranou situaci po autovém vhazování korunoval Kučera precizní přihrávkou ve vápně na LUBOŠE CHLOUPKA, který střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 1:0.

Hosté však už za tři minuty vyslali varovný signál blanenské defenzivě, když po rohovém kopu Tischlera hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Kubala. V 77. min. poslal hostující trenér Pavel Němčický do hry dvojici Vinkler - Vaďura. Tento tah přinesl hostům ze Slovácka efekt už po necelé minutě hry. Po střetu s Hanušem zůstal na půlící čáře na zemi Kubala, přesto hosté pokračovali ve hře a po centru Tischlera umístil hlavou míč za Floderova záda střídající RICHARD VAĎURA - 1:1.

Také domácí trenér Zbyněk Zbořil sáhl v 80. min. k dvojnásobnému střídání, když místo Kolaříka a Minxe se do hry dostali Kratochvíl s Feikem. V 84. min. to byl právě jeden z dvojice střídajících Kratochvíl, který ve vápně našel Kučeru, ten však v pádu zamířil na hranici malého vápna mimo tři tyče. Blanenské útočné snažení vygradovalo v 87. min., kdy Feik vypíchl míč brankáři Semankovi, po Kučerově patičce však tísněný Koláček branku přestřelil. Blansko tak ani na sedmý pokus na jaře nevyhrálo a po remíze 1:1 zůstává se čtyřbodovým odstupem na posledním místě tabulky.

Další utkání čeká fotbalisty A týmu FK Blansko již tuto středu 3. května, kdy se v rámci předehrávaného 30. kola střetnou na hřišti ve Spytihněvi s B týmem FC Fastav Zlín.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - 1. FC Slovácko B 1:1 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 23. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Sigma Olomouc B - Hulín 2:0 (1:0), Kroměříž - Zlín B 2:0 (0:0), Mohelnice - 1. HFK Olomouc 1.1 (0:0), Líšeň - Otrokovice 2:2 (1:2), Uničov - Třebíč 4:1 (1:0), Velké Meziříčí - Vyškov 4:0 (0:0), Hlučín - Petřkovice odloženo na 23. 5. 2017