2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

R á j e č k o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko prohráli v předposledním přípravném utkání před startem divize s účastníkem krajského přeboru Olympií Ráječko 3:2. V poločase přitom svěřenci trenéra Hajského díky trefám Tomáše Zouhara a kapitána Radima Bubeníčka vedli 2:1.

přátelské utkání , 31. července 2013, SK Olympia Ráječko - FK Blansko

SK Olympia Ráječko

3:2

Poločas: 1:2
Branky Blanska: 35. Shkurupii z pen., 61. M. Sehnal, 85. Horák - 27. T. Zouhar, 40. Bubeníček

Předposlední přípravné utkání v rámci probíhající letní přípravy odehráli fotbalisté FK Blansko s celkem SK Olympia Ráječko na jeho hřišti. Trenér Jiří Hajský měl k dispozici pouze brankáře Jurana, druhý talentovaný brankář Němec s největší pravděpodobností zamíří do Moravské Slavie Brno.

V úvodu utkání si oba týmy šance ke skórování nevypracovaly. Až ve 22. min. hosté z Blanska překonali domácí defenzivu po rychlé souhře Gromského se Zouharem, následnou přízemní přihrávku ve vápně netrefil osamocený Nečas. Ve 27. min. po pasu Bubeníčka prošel jako tank do šestnáctky Tomáš Zouhar a střelou k pravé tyči poslal hosty do vedení - 0:1.

Ráječko odpovědělo prudkou střelou Mička, kterou Juran kryl. Ve 35. min. po chybě v rozehrávce Blanenských prošel do vápna ex-blanenský Štrajt, kterého vyběhnuvší Juran fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Andrej Shkurupii - 1:1.

Poločas však nakonec vyhráli svěřenci kouče Hajského. Ti ve 40. min. předvedli ukázkový brejk. Nečas si narazil s T. Zouharem, prošel do vápna, kde udělal kličku brankáři Bednářovi a poslal přihrávku před odkrytou branku. Nabídnutou šancí nepohrdl kapitán Radim Bubeníček - 1:2.

Po změně stran se nejprve štiplavou střelou prezentoval T. Zouhar, Bednář v brance Olympie byl pozorný. V 56. min. po akci Bubeníčka a centru T. Zouhara hlavičkoval z nadějné pozice ve vápně Nečas mimo tři tyče. Na hřišti již v té době v domácím dresu operoval také další bývalý hráč Blanska Martin Sehnal, který se v 61. min. dostal k míči po trase Neděla - Mičko, přetlačil i brankáře Jurana a střelou do prázdné branky vyrovnal - 2:2.

V 64. min. po faulu na Trtílka posadil Bubeníček míč na hlavu Vágnera, ten však mířil nad. O pět minut později pak po střele T. Zouhara zazvonila levá tyč domácí svatyně. Když už se zdálo, že zápas dospěje do remízového konce, vzal na sebe odpovědnost domácí Michal Horák, který po nedůrazu blanenských hráčů vypálil nechytatelný projektyl z 20 metrů, který zapadl k pravý tyči - 3:2.

Generálku na start divize sehrají fotbalisté FK Blansko již tuto sobotu 3. června, kdy na stadionu na Údolní hostí od 17:00 celek Moravské Slavie Brno, který trénuje bývalý kouč Blanska Petr Vašíček.