2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Solidní formu z posledního období potvrdili v domácím prostředí proti druhému celku tabulky fotbalisté A týmu FK Blansko. Díky brance Jindřicha Stehlíka porazili rezervu Sigmy Olomouc 1:0, výsledky jejich konkurentů však znamenají po roce pád do divize.

Fauly: 9:19

Floder - Šplíchal, Píšek, Hanuš, Koláček (C) - Kratochvíl - Chloupek (87. Feik), Kučera, Kolařík (90. Šmerda), Duda (34. Minx) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Trtílek, Gromský, D. Šmerda, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil

Gröger - Surzyn, Kotouč (C), Neuer, Seibert - Látal, Richter (74. Kiška), Habusta, Antwi - Yunis (68. Vychodil), Bala (56. Voleský)
Náhradníci: Skýva - Schmidt, Vychodil, Kiška, Voleský
Trenér: Augustin Chromý

V předposledním domácím utkání sezóny 2016/17 přivítali fotbalisté A týmu FK Blansko favorizované B mužstvo olomoucké Sigmy, které se ziskem 49 bodů okupovalo 2. místo tabulky. Blanenští však v sezóně několikrát ukázali, že umí potrápit i týmy z čela tabulky. A tento fakt dokázali potvrdit i ve 27. kole.

Již ve 12. min. po centru Koláčka musel být v permanenci brankář Gröger, který likvidoval pokus Chloupka z bezprostřední blízkosti. Přestože olomoučtí hráči častěji kombinovali, přímočařejším a důraznějším týmem byli domácí. Jejich hladovost v koncovce dokumentovala situace ve 26. min., která se nakonec ukázala jako klíčová pro celé utkání. Na rohový kop Kučery nejvýše vyskočil Hanuš, jehož hlavičku zastavilo břevno, důsledný Píšek míč hlavou posunul směrem k brance, kde ho uklidil do sítě JINDŘICH STEHLÍK - 1:0.

Blansko vedoucí branka povzbudila a nadále hrozilo. Ve 28. min. měla hostující obrana v čele s brankářem plné nohy práce při eliminaci Chloupka. O pět minut později agilní domácí záložník oslovil ve vápně Kučeru, jeho zblokovaná střela se dostala k volnému Kolaříkovi, který však ve vyložené příležitosti branku přestřelil. Ve 38. min. pak Chloupek svojí důsledností v osobním souboji přinutil k chybě brankáře Grögera, aby vzápětí nastřelil tyč.

Druhý poločas zahájili aktivněji hosté. Ve 48. min. kryl Floder po centru Látala hlavičku osamoceného Richtera. V 61. min. si domácí brankář poradil s pokusem Habusty. O osm minut později Habustovu prudkou střelu Floder sice neudržel, hosté však doráželi z ofsajdové pozice a navíc neúspěšně.

Blíže ke vstřelení pojišťující branky měli domácí. V 71. min. orazítkoval Hanuš ranou z dobrých 35 metrů levou tyč. O čtyři minuty později vyslal Stehlík do úniku Minxe, který po zasekávačce nechal pouze vyniknout Grögera. Za další tři minuty po centru Kučery a hlavičce Stehlíka pomohla hostujícímu brankáři znovu tyč.

Kompaktně hrající Blansko i tak uhájilo proti kvalitnímu soupeři na domácím trávníku jednobrankové vítězství. Přestože po výsledcích svých konkurentů a paradoxně přes svůj tříbodový zisk po roce sestupuje do divize, závěr sezóny ve třetí nejvyšší soutěži dohrává více než důstojně. Z posledních sedmi utkání dokázali vybojovat 10 bodů a pouze v jednom zápase vyšli bodově naprázdno. Věřme, že svoje bodové konto dokáže v posledních dvou kolech ještě rozšířit. Příležitost k tomu bude mít již tuto středu 31. května, kdy od 18:00 bude na stadionu na Údolní hostit v předehrávce 29. kola celek FC Velké Meziříčí.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SK Sigma Olomouc B 1:0 (1:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 27. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Kroměříž - Slovácko B 2:0 (0:0), 1. HFK Olomouc - Zlín B 2:1 (2:0), Třebíč - Petřkovice 1:1 (0:0), Mohelnice - Otrokovice 1:0 (1:0), Hlučín - Hulín 0:2 (0:1), Uničov - Vyškov 5:0 (1:0), Velké Meziříčí - Líšeň 2:4 (1:4)